Desktop Ticker Download

Desktop Ticker to mała, darmowa aplikacja, której zadaniem jest wyświetlanie informacji z kanałów RSS w formie paska na Pulpicie. W ten sposób uzyskujemy błyskawiczny dostęp do najciekawszych informacji. Pasek może być wyświetlany tylko na Pulpicie, bądź przypięty do krawędzi ekranu i widoczny zawsze - nawet gdy korzystamy z innych programów.

Po zainstalowaniu możemy dowolnie zmieniać pozycję paska z wiadomościami. Możemy go też minimalizować, jeżeli w danej chwili będzie przeszkadzał. Oczywiście najważniejsze są możliwości konfiguracyjne. Klikając ikonę opcji, a następnie File > Manage Feeds, otwieramy okno zarządzania kanałami RSS.

Możemy dodawać, usuwać i edytować interesujące nas kanały RSS. Desktop Ticker pozwala także na import i eksport pliku z zapisanymi adresami kanałów RSS. Inne ciekawe funkcje oferowane przez program to chociażby możliwość dostosowania wyglądu paska, na którym wyświetlane są wiadomości.

Możemy więc ustawić jego pozycję, czas odświeżania, szybkość wyświetlania, wielkość tekstu, tło itp. Inne ciekawostki to chociażby możliwość dodania dźwięku nowej wiadomości czy zmiana kierunku wyświetlania nowych informacji.