Dynamic Photo-HDR Download

Dynamic Photo HDR to narzędzie, które pozwala na tworzenie fotografii HDR (o dużej rozpiętości tonalnej). Aplikacja zdaje egzamin zarówno wtedy, gdy dysponujemy kilkoma zdjęciami źródłowymi o różnej ekspozycji, jak i tylko jednym obrazem, który chcemy poprawić.

Korzystanie z programu sprowadza się do kliknięcia przycisku Create HDR file w prawym górnym rogu. Następnie ładujemy zdjęcia lub zdjęcie i wybieramy najbardziej odpowiadający nam tryb pracy. Potem przechodzimy do drugiego kroku - Tone Map HDR file.

Początkujący użytkownik może w tym momencie kliknąć przycisk Process & Save. Osoba z nieco większą wiedzą o fotografii powinna jednak zainteresować się suwakami po lewej stronie. Umożliwiają one kontrolowanie poszczególnych aspektów zdjęcia.

Dynamic Photo HDR pozwala na zwiększenie ilości światła w kadrze, wzmocnienie kolorów czy wygładzenie fotografii. Po prawej znajduje się z kolei edytor krzywych oraz inne podobne elementy. Do tego dochodzi kolejna lista trybów, takich jak Ultra-contrast czy Human Eye.