FireAlpaca Download

FireAlpaca to niewielki program przeznaczony do tworzenia, edytowania i przerabiania grafiki. Możemy zajmować się tworzeniem własnych rysunków, a także zmieniać zdjęcia. Program dubluje i nieco rozbudowuje możliwości systemowego Painta.

Wymieńmy podstawowe funkcje FireAlpaca - tworzenie grafiki, rysowanie, edytowanie zdjęć, nakładanie warstw oraz prostych efektów. Program oferuje również kilka ciekawych pędzli oraz motywów, z których mogą skorzystać użytkownicy. Intefejs tego narzędzia do edycji grafiki jest klasyczny - z lewej strony mamy przybornik z podstawowymi narzędziami (pędzle, gumka, tekst, zaznaczenie, kształty, lupa), a po prawej - narzędzia dodatkowe i warstwy.

Jeżeli chodzi o zdjęcia, to tutaj również mamy do wykorzystania podstawowe narzędzia. Można zatem skorzystać z filtrów i efektów, poprawy jasności, wyostrzenia, kontrastu, saturacji itp. Dostępne są też zupełnie podstawowe narzędzia takie jak obracanie, przycinanie i deformacja. FireAlpaca jest dostępna w języku angielskim, jednak jak dotąd nie pojawiło się tłumaczenie na język polski.