HotShots Download

HotShots to bezpłatna aplikacja, wyposażona w dużą ilość funkcji, do robienia zrzutów ekranowych. Pozwala przechwytywać obraz zarówno z całego pulpitu (w tym z wielu naraz w przypadku kilku monitorów), jak również z konkretnych okienek bądź konkretnego obszaru na ekranie. Posiada także rozbudowany edytor, za pomocą którego dodamy adnotacje do screenshotów oraz wszelkiego rodzaju wskaźniki, podświetlenia, chmurki, dymki, elipsy, prostokąty i inne elementy grafiki wektorowej, które pomagają np. opisać dany zrzut.

Obsługa programu nie stanowi problemu. Po uruchomieniu ukaże się niewielkie okno, w którym użytkownik wybiera katalog, do którego mają zostać zapisane screenshoty oraz określa tryb przechwytywania (pulpit, wybrane okno, ustalony obszar ekranu) oraz opóźnienie po naciśnięciu klawisza odpowiedzialnego za robienie zrzutu. Po ustawieniu wszystkiego, wystarczy kliknąć w przycisk “Zrób nowy zrzut”, a aplikacja wykona screenshota zgodnie z naszymi ustawieniami.

Po wykonaniu zrzutu możemy dodawać odpowiednie adnotacje. Wystarczy kliknąć w ikonę ołówka, a program otworzy edytor, w którym znajdziemy wiele elementów gotowych do umieszczenia na zrzucie. Wszystkie elementy są odpowiednio pogrupowane w przyborniku po lewej stronie. Możemy dodawać tekst, różnego rodzaju prostokąty, okręgi, chmurki, dymki, zaznaczenia, linie czy też inne zakreślenia. Możemy także użyć opcji podświetlania i zaznaczyć tekst widoczny na screenie - funkcja podświetlania działa łudząco podobnie do klasycznego markera fluorescencyjnego. Ciekawą opcję stanowi także lupa, dzięki której możemy zaznaczyć konkretny element na screenie - zostanie on odpowiednio powiększony w zależności od wielkości okręgu, który narysowaliśmy. To przydatna funkcja, gdy chcemy uwydatnić na screenie konkretną funkcję lub element.

Gotowe zrzuty ekranu możemy zapisać na dysku, skopiować do schowka lub umieścić bezpośrednio na jednym z serwisów hostingowych, takich jak Imgur bądź Imageshack.