SpeedyPainter Download

SpeedyPainter to bezpłatne, niewielkie narzędzie do malowania, szkicowania i tworzenia grafiki od podstaw, jak również do prostej edycji fotografii, dodawania efektów etc.

Program SpeedyPainter to dla wielu osób ciekawa alternatywa dla systemowego MS Paint. Aplikacja sprawdzi się przede wszystkim w podstawowej obróbce zdjęć oraz przy tworzeniu grafik od podstaw z wykorzystaniem pędzli. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi formatami plików, czyli JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF.

Interfejs programu jest bardzo prosty i minimalistyczny - niemal wszystko jest ukryte i aby wywołać konkretną funkcję musimy skorzystać ze skrótu klawiszowego. Oczywiście nie zabrakło takich narzędzi, jak konfigurowalny pędzel (wielkość, stopień krycia, twardość etc), gumki, przybornika kolorów etc. Warto zwrócić uwagę na funkcję rejestrowania procesu tworzenia rysunku.

Możemy nagrać cały proces malowania i edycji grafiki – w tym celu przed rozpoczęciem pracy, włączamy nagrywanie, a następnie po jej zakończeniu zapisujemy gotowy materiał w formacie AVI. Program nie wymaga instalacji i jest gotowy do pracy zaraz po rozpakowaniu archiwum - wystarczy uruchomić plik SpeedyPainter.exe. Do poprawnego działania wymagana jest karta graficzna zgodna z OpenGL 3.0.