openCanvas Download

openCanvas to aplikacja umożliwiająca nagrywanie i odtwarzanie procedury malowania oraz rysowania. Dzięki temu jesteśmy w stanie opanować technikę rysowania linii, malowania kolorów oraz robienia ogólnych rzeczy związanych ściśle z tworzeniem obrazów. Teraz twoja ulubiona ilustracja stanie się twoją próbką według której nauczysz się malować. Do dyspozycji użytkownika są różnego rodzaju ołówki, pędzle, warstwy oraz filtry, które pomogą stworzyć ci przepiękne dzieło.

Gdy patrzysz na czyjąś pracę nachodzi cię pytanie – jak mógłbym narysować coś takiego? openCanvas daje ci możliwość nagrania oraz odtwarzania procedury tworzenia obrazu. Możesz także korzystać z logu wydarzeń, w którym znajdziesz spis wszystkich czynności wykonanych przez autora obrazu. Dodatkowo możesz regulować szybkość odtwarzanej procedury malowania.

Oprócz możliwości narywania oraz odtwarzanie procedury malowania openCanvas nadaje się świetnie do tworzenia obrazów i rysunków. Aplikacja posiada wszystkie niezbędne narzędzia i funkcje, które będą przydatne podczas tworzenia swojego własnego dzieła. Program współpracuje z tabletami czułymi na nacisk, dlatego też nasze prace mogą być bardzo realistyczne a cyfrowe rysowanie nie będzie się różniło od rysowania po zwykłym papierze.

Główne cechy programu openCanvas:

  • Dzięki narzędziom ołówek oraz pędzel będziemy mogli tworzyć różne kształty i rysunki
  • Można korzystać z wielu rodzajów pociągnięcia pędzla
  • Użytkownik ma możliwość edycji pędzli oraz tworzenia własnych kształtów i wzorów
  • Możliwość korzystania z warstw, filtrów oraz wielu innych przydatnych narzędzi
  • Ponad 23 rodzaje odcieni, możliwość tworzenia własnych odcieni
  • Graficzny interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze