Free Virtual Keyboard Download

Free Virtual Keyboard to bezpłatny program, który wyświetla pełnowymiarową klawiaturę QWERTY na ekranie komputera. To świetne rozwiązanie dla osób, które korzystają z niewielkich urządzeń mobilnych lub kompaktowych klawiatur, ale brakuje im dodatkowych klawiszy funkcyjnych.

Free Virtual Keyboard to nie tylko świetne rozwinięcie klawiatury fizycznej, ale również możliwość wpisywania tekstu ręcznie na monitorach dotykowych lub w tabletach z systemem Windows. Ponadto program może być deską ratunku w przypadku nagłej awarii klawiatury. Interfejs programu jest bardzo prosty, zaś wyświetlana klawiatura czytelna i wygodna.

Klawiatura ma klasyczny układ QWERTY, zaś ciekawym dodatkiem jest funkcja regulowanej przezroczystości, dzięki czemu dość duże okno nie przeszkadza w pracy. Aby wejść w panel opcji, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ramce okna. Jeśli chodzi o same ustawienia, możemy włączyć lub wyłączyć powtarzanie kliknięć klawiszem jak również dopasowanie do rogu ekranu.

Oprócz tego w ustawieniach możemy ustawić siedem różnych schematów kolorystycznych oraz trzy różne układy klawiszy – same litery, same klawisze funkcyjne lub wersja połączona. Program wymaga przyzwyczajenia, zaś brak pliku pomocy nieco utrudnia start, ale mimo to Free Virtual Keyboard jest świetną alternatywą lub rozszerzeniem dla fizycznej klawiatury.