PITy 2013 Download

PITy 2013 to darmowy i prosty w obsłudze program, który pomoże użytkownikowi w stworzeniu rocznej deklaracji podatkowej PIT. Aplikacja wspiera zeznania PIT 28, 36, 36L, 37, 38 i 39 wraz z dostępnymi załącznikami typu PIT/O bądź PIT/D.. Wypełniony dokument użytkownik może wydrukować bądź skorzystać z opcji nadsyłania deklaracji drogą internetową przez system e-Deklaracje. PITy 2013 pozwala również na szybkie odliczenie ulg podatkowych, takich jak ulga na dzieci, internet czy też ulga rehabilitacyjna.

W programie możemy zdefiniować dowolną ilość podatników za pomocą odpowiedniego edytora. Wystarczy wypełnić odpowiednie pola, a program automatycznie zapisze wszystkie dane. Z kolei zeznania podatkowe możemy tworzyć na dwa sposoby - z pomocą kreatora lub bez.

Tworzenia nowego zeznania z kreatorem automatycznie utworzy odpowiednią deklaracje na podstawie wybieranych przez nas danych. Program prowadzi użytkownika krok po kroku, tłumacząc poszczególne elementy procesu. Podczas wybierania odpowiednich opcji, program zasugeruje korzystane rozwiązania, np. opodatkowanie wspólnie z małżonkiem (jeśli to możliwe) lub w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci. To jeden z pierwszych kroków w kreatorze, od którego zależeć będzie, jaki rodzaj PITu będziemy wypełniać i składać w Urzędzie Skarbowym.

Dla użytkowników bardziej zaznajomionych z deklaracjami PIT, twórcy przygotowali funkcję tworzenia zeznania bez pomocy kreatora. Skorzystanie z tego sposobu wymaga, abyśmy przed rozpoczęciem tworzenia deklaracji dodali ręcznie wszystkie dane podatnika. Użytkownik musi również samodzielnie wybrać odpowiedni rodzaj zeznania z listy, który pojawi się podczas procesu tworzenia.

Poza pomocą kreatora, w programie umieszczono mnóstwo opisów i wskazówek dotyczących zeznań podatkowych. To ogromna zaleta programu, dzięki której użytkownicy nie tylko samodzielnie wypełnią roczny PIT, ale również dowiedzą się wielu informacji związanych z rozliczeniami.

Program jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z samodzielnym rozliczaniem za ubiegły rok i chcą tego dokonać w szybki oraz bezbolesny sposób. Duża ilość wskazówek oraz odpowiedni kreator sprawiają, że z programem poradzą sobie nawet osoby, które nie są zaznajomione z tematyką rozliczeń.