Ala - Mała księgowość Download

Ala - Mała księgowość to narzędzie pomocne dla wszystkich firm, które dokonują samodzielnego rozliczenia na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów (KPIR). Za pomocą programu poprowadzimy KPIR, rozliczymy się z podatku dochodowego oraz stworzymy wszystkie niezbędne deklaracje.

Program posiada łatwy w obsłudze interfejs o przyjemnym design. Interfejs zakładkowy i dobry podział wszystkich elementów gwarantują łatwość w nawigowaniu po aplikacji. W każdej chwili możemy włączyć wgląd w Księgę Przychodów i Rozchodów, przełączać się pomiędzy poszczególnymi miesiącami oraz dodawać nowe pozycje lub edytować istniejące. Narzędzie pozwala również na księgowanie rejestrów VAT sprzedaży / zakupów (wraz z tworzeniem automatycznych wpisów do księgi) oraz rejestrów wewnętrznych.

Ala - Mała Księgowość posiada także bazę słowników, które możemy samodzielnie tworzyć i edytować. Znajdziemy tu bazy kont, kontrahentów, Urzędów Skarbowych, ale też kartoteki towarów i usług, a nawet środków trwałych (samochody). W każdej chwili możemy stworzyć dowolne zestawienia, takie jak miesięczne rozliczenia firm oraz właścicieli, zbiorcze podsumowania księgi, obroty na poszczególnych kontach czy też podsumowanie sprzedaży za ubiegły rok.

Aplikacja umożliwia na korzystanie z systemu e-Deklaracje i nadsyłanie dokumentów drogą internetową, takich jak formularze VAT-7(K), VAT-UE, PIT-2K, PIT-D, PIT-B, PIT-O, PIT-36(L), PIT-28.

Ala - Mała Księgowość występuje w kilku wersjach. Wybór podyktowany jest rodzajem prowadzonej przez nas działalności oraz zastosowaniem programu. Odpowiedniego wyboru dokonujemy podczas pierwszego uruchomienia programu. Dostepnę wersje to:

MINI - Idealna dla osób prowadzących firmę jednoosobową, która rozlicza się na podstawie Książki Przychodów i Rozchodów, a jednoczesnie nie będącej płatnikiem podatku VAT.

MIDI - Dla jednoosobowych przedsiębiorstw będących płatnikiem VAT-u.

MAX - Dla firm wieloosobowych firm rozliczających się za pomocą KPIR lub Ewidencji Przychodów, będących płatnikiem VAT-u.

W zależności od wybranej edycji, program posiada dodatkowe funkcje niezbędne do wykonania wszystkich działań dla odpowiedniego charakteru przedsiębiorstwa.