Windows Doctor Download

Rozbudowany pakiet narzędzi wykorzystywanych do zarządzania i porządkowania zasobów systemu Windows. Regularne używanie aplikacji Windows Doctor gwarantuje utrzymanie najwyższej wydajności i szybkości działania OS-u. Program jest prosty w obsłudze - poradzą sobie z nim nawet początkujący użytkownicy.

Interfejs aplikacji składa się z kilku paneli, w których pogrupowane są najważniejsze funkcje. Pierwsza zakładka nazywa się System Booster - zawiera moduły pozwalające na automatyczną optymalizację takich elementów jak podzespoły, system operacyjny, zainstalowane aplikacje, sieć czy Internet Explorer.

Panel System Security pozwala wytropić i usunąć błędy w Windowsie, które mogą narażać użytkownika na niebezpieczeństwo utraty lub wycieku danych oraz infekcję złośliwym oprogramowaniem. Registry Cleaner odpowiada z kolei za analizowanie i naprawianie rejestru systemowego.

Kolejna kategoria to Privacy Cleaner, który ułatwia dbanie o prywatność, szczególnie podczas przeglądania zasobów internetu. Można tutaj np. usunąć pliki cookie. Ostatnia grupa została opisana jako Advanced Tools i zawiera opcje skierowane do bardziej zaawansowanych użytkowników.

Da się tutaj np. przeprowadzić proces odzyskiwania usuniętych danych z dysku twardego czy przeanalizować HDD pod kątem występujących na nim błędów. Jak więc widać Windows Doctor to kompletny zestaw narzędzi systemowych, który doskonale pomaga w utrzymaniu OS-u w dobrej kondycji.