HEXelon MAX Download

HEXelon MAX to zaawansowany i całkowicie bezpłatny kalkulator, który umożliwi rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanych ciągów i funkcji. Program posiada obsługę funkcji wbudowanych (Sin, Log10 itp.) oraz umożliwia użytkownikowi tworzenie własnych, dowolnych funkcji. Warto wspomnieć w tym miejscu, że użytkownicy mają możliwość dzielenia się utworzonymi przez siebie funkcjami z innymi Internautami.

Okno kalkulatora odzwierciedla wygląd prawdziwego, rozbudowanego urządzenia. Użytkownik może ustawić ilość znaków dziesiętnych wyświetlanych w liczbach oraz określić pożądany system liczbowy (binarny, ósemkowy, dziesiętny, szesnastkowy). Do dyspozycji są również różne miary kątów, które będą użyte przy obliczeniu działań z użyciem funkcji trygonometrycznych.

Zaletą programu jest funkcja kontrolowania wpisywanych działań, dzięki czemu program na bieżąco wychwytuje błędy w czasie wprowadzania działań. Podczas wpisywania ciągów przydatne może się okazać wsparcie suflera, który na życzenie może wyświetlić listę wszystkich dostępnych funkcji, zmiennych oraz stałych – wystarczy tylko wcisnąć spację. Użytkownik może również wspomóc się rozbudowanym systemem pomocy, który dokładnie opisuje wszystkie elementy programu.

Niemniej przydatnym dodatkiem jest przelicznik walut, dzięki czemu możemy w szybki sposób przeliczyć wartość pieniądza w innej walucie. Dane kursów są na bieżąco aktualizowane bezpośrednio z Internetu na podstawie informacji udostępnianych przez Narodowy Bank Polski.

Przeliczać możemy nie tylko waluty, ale również jednostki miary – odpowiedni konwerter szybko umożliwi nam dokonanie pożądanej konwersji. Kalkulator ma w swojej bazie 152 jednostki, które z kolei pogrupowane są w 14 kategoriach (temperatura, długość itp.).

Warto wspomnieć również o zdolności do zapamiętywania wykonywanych przez nas obliczeń. Historia obliczeń pozwala przechowywać ciągi działań wraz z ich wynikami w pamięci programu, dzięki czemu użytkownik może je ponownie wykorzystać w swojej pracy.

Program domyślnie instaluje się w języku angielskim. Aby zmienić na język polski, należy skierować się do menu Options > Program Settings, wybrać zakładkę Language, a następnie z listy rozwijanego menu wybrać polskie tłumaczenie.