Kalkulator w Windows 10 otrzymał wbudowaną funkcję przelicznika walut. Możesz teraz błyskawicznie przeliczać kwoty pomiędzy wszystkimi walutami, bez konieczności korzystania ze specjalnych stron internetowych.

Przeliczanie waluty za pomocą Kalkulatora Windows 10

Zazwyczaj, gdy chcemy przeliczyć jakąś kwotę np. z Euro na Złoty polski, to korzystamy z kalkulatora walut na jakiejś stronie lub sprawdzamy aktualny kurs i ręcznie przeliczamy koszt. Teraz jednak można to robić o wiele łatwiej. W aktualizacji Fall Creators Update Microsoft wprowadził do Windowsa 10 zaktualizowany Kalkulator, który ma wbudowany przelicznik walut.

Zobaczmy, jak przeliczać waluty za pomocą wbudowanego kalkulatora i jak się upewnić, że zawiera on zawsze aktualne kursy walut.

Przeliczanie walut za pomocą Kalkulatora w Windows 10

Jak wspomniałem, opcja ta została dodana w aktualizacji systemowej Fall Creators Update, więc jeśli chcesz z niej skorzystać, to musisz upewnić się, że twój system został zaktualizowany. Jeśli uaktualnienie nie jest jeszcze dla Ciebie dostępne w Windows Update, to możesz wymusić je ręcznie – zobacz, jak zaktualizować Windows 10 do Fall Creators Update.

Przejdź do menu Start, a następnie wyszukaj aplikacji Kalkulator i uruchom ją. Standardowo wyświetli się domyślny kalkulator systemowy – musimy przejść do odpowiedniej zakładki z przelicznikiem walut. W tym celu kliknij w ikonę z trzema kreskami w górnym lewym rogu, aby wysunąć menu boczne.

Włącz kalkulator walut

Z menu bocznego przejdź do sekcji „KONWERTER” i wybierz „Waluty”. Kalkulator zostanie przełączony do trybu przeliczania walut.

Wybierz waluty

Po lewej stronie masz do wyboru dwie waluty – górna to waluta źródłowa, natomiast dolna to waluta docelowa, do której przeliczane będą kwoty. Wybierz, z jakiej i do jakiej waluty chcesz przeliczać kwoty, rozwijając menu i wybierając odpowiednie pozycje z listy.

Przeliczanie walut za pomocą kalkulatora - złotówki na euro

Gdy to zrobisz, to pozostaje już tylko wpisać kwotę, którą chcesz przeliczyć. Od razu po wpisaniu kwoty zostanie ona przeliczona na inną walutę. Rezultaty widzisz po lewej stronie okienka Kalkulatora.

W dolnym lewym rogu wyświetla się informacja o tym, kiedy były ostatnio aktualizowane kursy walut. Jeśli chcesz się upewnić, że przeliczasz kwoty według aktualnego kursu, to kliknij w przycisk „Aktualizuj kursy”.