Hotspot Shield Download

Hotspot Shield to skuteczne narzędzie do anonimowego przeglądania zasobów internetu. Doskonale sprawdza się w miejscach publicznych jak np. kafejki internetowe czy biuro, gdzie dostęp do jednego komputera może mieć kilka osób. Z jednej strony pozwala na pełną anonimowość poprzez zmianę adresu ip poprzez wybór innego regionu lub kontynentu, zaś z drugiej zabezpiecza komputer przed namierzeniem haseł np do konta bankowego lub serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Youtube.

Hot Spot Shield działa zarówno z sieciami przewodowymi jak i bezprzewodowymi. Wszystkie funkcje ochronne zostały w pełni zautomatyzowane,  dzięki czemu poza włączeniem i wyłączeniem programu nie musimy go dodatkowo ustawiać. W głównym oknie programu możemy wybrać miejsce połączenia (np. Stany Zjednoczone). Po kliknięciu na Test Protection otwiera się okno w przeglądarce z przypisanym numerem ip oraz rzekomą lokalizacją. Warto pamiętać, że w pracym górnym rogu przeglądarki znajduje się ikonka Hotspot Shield – jeśli jest zielona tzn że ochrona jest włączona , wyłączenie jej zmieni z kolei kolor na czerwony.

Ponadto w ustawieniach programu Hot Spot Shield, możemy jeszcze zmienić język, wybrać tryby ochrony (np, manualnie, zawsze włączona ochrona jeśli łączymy się z nową stroną lub ostrzeżenie przed wejściem na nową stroną. W zakładce General można zaznaczyć uruchamianie automatyczne aplikacji, wyświetlanie ikonki programu na pasku przeglądarki lub ustawienie czasu trwającej pauzy.

Zadaniem tego programu jest zapewnianie użytkownikowi anonimowego dostępu do internetu. Program tworzy tunel VPN (virtual private network - wirtualna sieć prywatna) między komputerem a punktem dostępowym (np. routerem). Cały ruch wychodzący i przychodzący jest szyfrowany.

Jednym z zastosowań Hotspot Shielda jest praca w darmowych, publicznych, zazwyczaj nieszyfrowanych hotspotach. Dzięki programowi nikt nie będzie w stanie dowiedzieć się jakie mamy hasło np. do bankowości elektronicznej czy Facebooka. Hotspot Shield sprawdzi się w kawiarniach, hotelach czy terminalach lotniczych.

Druga funkcja programu jest związana z ogólną ochroną prywatności. Hotspot Shield ukrywa adres IP użytkownika. Dzięki niemu da się więc anonimowo korzystać z zasobów sieci, w tym z klientów P2P. Dodatkowo aplikacja umożliwia przeglądanie z Polski treści dostępnych tylko w określonych krajach, np. w USA.

Hotspot Shield współpracuje nie tylko z sieciami bezprzewodowymi, ale także z tradycyjnymi sieciami LAN. Dzięki niemu możliwe jest np. obchodzenie blokad stron WWW w biurze - nawet wtedy, gdy komputer jest podłączony na kablu. Hotspot Shield zwiększa bezpieczeństwo surfowania w sieci chroniąc przed utratą danych, kradzieżą tożsamości i złośliwym oprogramowaniem.