NetDrive Download

NetDrive to darmowa aplikacja, za pomocą której możemy przypiąć swój serwer FTP jako partycję i korzystać z niego w taki sam sposób, jak z normalnego dysku. Przypięte serwery FTP otrzymają własną literę dysku oraz będą widoczne w oknie Mój Komputer czy też w każdym innym menedżerze plików. Użytkownik może kopiować pliki na serwer, z serwera, a także wykonywać wszystkie operacje, które normalnie byśmy wykonali na klasycznym dysku.

NetDrive jest prosty w użyciu, a konfiguracja ogranicza się w zasadzie do podania danych dostępowych do naszego serwera FTP. Po uruchomieniu programu, z lewej strony znajdziemy listę wszystkich przypisanych serwerów FTP. Aby dodać własny, wystarczy z paska narzędzi u dołu okna wybrać opcję “New Site”, a następnie uzupełnić potrzebne dane, takie jak nazwa serwera, adres, typ (FTP lub WebDav), login, hasło oraz litera, do której ma być przypisany.

Zakładka Advanced umożliwia także dostosowanie bardziej zaawansowanych ustawień, takich jak podstawowa ścieżka, do której mamy się kierować po wejściu na serwer FTP, wybór między trybem pasywnym i aktywnym, wybór zabezpieczeń SSL czy też konfiguracja proxy. Z kolei w ustawieniach znajdziemy opcje pozwalające na automatyczne uruchamianie programu przy każdym starcie systemu. Możemy również ustawić profil naszego serwera FTP w taki sposób, aby program montował go od razu po uruchomieniu. Dzięki temu możemy skonfigurować program tak, że zarówno uruchomienie programu jak i montowanie serwera będzie się odbywać automatycznie.

W dowolnej chwili użytkownik ma możliwość sprawdzania aktywności serwera FTP. Wystarczy wybrać go na liście, a następnie kliknąć w przycisk “Monitor”. NetDrive wyświetli nam np. historię pobranych lub udostępnionych plików, a także obecnie trwające transfery. Jeżeli do listy dodaliśmy wiele różnych serwerów FTP i w razie reinstalacji systemu nie chcielibyśmy konfigurować NetDrive’a od początku to nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć kopię zapasową swoich ustawień. Wystarczy skorzystać z funkcji Export / Import, które pozwalają na kopiowanie i przywracanie listy skonfigurowanych serwerów.

Zmiany w NetDrive

- Improved stability on data trasnfer - More compatible with a variety of WebDAV implementations - Fixed a bug regarding operation with MS excel document - Fixed memory usage problem