WinSCP Download

Przesyłanie plików niekiedy bywa problemowe, szczególnie gdy chodzi o duże pliki, które nie mieszczą się jako załącznik w tradycyjnej wiadomości mail. Na szczęście istnieją specjalne programy, które ułatwiają przesyłanie większych plików pomiędzy komputerami. Jednym z nich jest bardzo popularny program WinSCP.

WinSCP to bezpłatny program umożliwiający przesyłanie plików przez protokół FTP oraz SFTP i SCP. Ogromną popularność program zawdzięcza dużej uniwersalności – znajdziemy w nim praktycznie wszystko, co jest niezbędne w dobrym programie do transferu plików między dyskiem lokalnym w komputerze, a zdalnymi serwerami lub innymi komputerami.

Użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z programu Total Commander z pewnością poczują się jak w domu – interfejsy obu programów są bardzo do siebie podobne, zaś obsługa tak samo prosta i intuicyjna. Oczywiście największą zaletą programu WinSCP jest fakt, iż można go pobrać z Internetu całkowicie za darmo.

Do najważniejszych zalet programu można zaliczyć na przykład możliwość stworzenia skrótu na pulpicie, który poprowadzi bezpośrednio do połączenia z wybranym serwerem FTP lub SFTP/SCP. Pewnym ułatwieniem jest również możliwość przypisania osobnego koloru tła listy plików, co pozwoli nam odróżnić poszczególne operacje. Jeśli ktoś ceni sobie bezpieczeństwo może skorzystać z zabezpieczonego tunelu SSH.

Program WinSCP to świetna alternatywa dla prywatnych użytkowników, jak i dla administratorów serwerów dedykowanych i vps. Ponadto jest to program o otwartym kodzie źródłowym, dzięki czemu możemy tworzyć własne wersje pod warunkiem upublicznienia zmienionego kodu źródłowego. Na dodatek mamy dostęp do wersji portable programu, której nie trzeba instalować i można ją przechowywać na przenośnej pamięci flash lub zewnętrznym dysku twardym.