Ad-Aware Free Antivirus+ Download

Ad-Aware Free Antivirus+ to darmowy program antywirusowy, którego głównym zadaniem jest oczywiście ochrona komputera w czasie rzeczywistym przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, koniami trojańskimi, komponentami rootkit, spyware oraz keylogger. To już kolejna wersja programu, który wcześniej znany był głównie ze skutecznego usuwania komponentów szpiegujących.

Niestety wypada nadmienić, że darmowa wersja programu została dość poważnie uproszczona i ograniczona pod względem funkcjonalności. Mimo to Ad-Aware Free Antivirus+ posiada bardzo skuteczny i stosowany u konkurencji moduł ochrony komputera w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że antywirus na bieżąco chroni komputer przed infekcjami i wirusami z Internetu. O ochronę dba również mechanizm skanowania plików i dysków na żądanie. Jest to szczególnie przydatne, gdy do komputera podłączamy nieznany nam nośnik danych. Oczywiście funkcję tą możemy dowolnie konfigurować ograniczając lub rozszerzając obszar pracy.

Wart uwagi jest również moduł anty spyware oraz tryb dla graczy. Jak przystało na poważny program antywirusowy, który chce konkurować z największymi konkurentami, Ad-Aware Free Antivirus+ posiada tryb kwarantanny, w której umieszczane są zainfekowane pliki przed usunięciem. Nie mogło również zabraknąć harmonogramu zadań, w którym możemy ustawić zaplanowane skanowanie komputera, wybranych dysków napędów. Na koniec dostajemy również możliwość zaprogramowania listy ignorowanych lokalizacji, które będą pomijane podczas skanowania.

Po instalacji Ad-Aware Free Antivirus+ rozpoczyna pracę, jako 30-dniowa wersja próbna płatnej wersji programu Ad-Aware Pro 10. W tym wariancie mamy dostęp do modułu antyspamowego oraz mocno rozbudowanej zapory sieciowej. Nie zabrakło również ochrony przed atakami typu phishing oraz funkcji skanowania podłączanych do komputera pamięci zewnętrznych. Po upłynięciu wersji próbnej program automatycznie przechodzi w tryb darmowy Ad-Aware Free Antivirus+.