Alcohol 120% Download

Alcohol 120% to bardzo prosty w obsłudze i bardzo znany starszym oraz bardziej doświadczonym użytkownikom program do tworzenia wirtualnych napędów. Łączy w sobie zalety narzędzia przeznaczonego do szybkiego nagrywania płyt z wielofunkcyjnym, zaawansowanym emulatorem napędów CD/DVD. Ale to nie wszystkie funkcje tego programu.

Nie każdy lubi instalować w komputerze dziesiątki wyspecjalizowanych programów do różnych zadań. Najlepszym sposobem na porządek w systemie oraz komfortową pracę jest stosowanie wielofunkcyjnych programów, które oferują funkcje kilku lub kilkudziesięciu innych aplikacji. Jednym z takich wielozadaniowych kombajnów jest Alcohol 120%.

Alcohol 120% umożliwia również tworzenie kopii zapasowych płyt CD oraz DVD w każdym formacie: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM i DVD+RW. Program poradzi sobie również z technologiami zabezpieczającymi Laserlock, SafeDisc, SafeDisc2, Securom, Securom, StarForce 1.x/2.x, VOB ProtectCD i VOB ProtectCD v5. Oznacza to, że możemy stworzyć kopię bezpieczeństwa swojej kolekcji filmów lub cennych płyt CD nie narażając ich na porysowanie lub inne uszkodzenia.

Wielu użytkowników najbardziej ceni jednak możliwość tworzenia wirtualnych napędów. Można ich stworzyć nawet 31 sztuk! Za ich pośrednictwem możemy odtwarzać zapisane wcześniej kopie zapasowe w formie obrazów bez konieczności nagrywania ich na płytę. Oczywiście jak przystało na jeden z najpopularniejszych programów tego typu, Alcohol 120% obsługuje większość najpopularniejszych formatów obrazów płyt - Nero (*.nrg), Standard ISO (*.iso), skompresowane ISO (*.isz), BlindRead (*.bwd), BlindWrite V5/V6 (*.b5t/*.b6t), CloneCD (*.ccd), Cue-sheet (*.cue), DiscJuggler (*.cdi), Instant CD/DVD (*.pdi) oraz Media Descriptor (*.mds, *.mdx).

W najnowszej wersji programu zastosowano nową funkcję Xtra. Co to takiego? Otóż funkcja ta służy do tworzenia obrazów (*.mds, *.iso) z plików znajdujących się na lokalnym dysku twardym. Warto pamiętać, że wersja demonstracyjna działa tylko 15 dni.