Virtual CD Download

Niekiedy konieczność zmiany płyt w napędzie skutecznie zniechęca do słuchania muzyki czy oglądania ulubionego filmu. Płyta się zużywa, traci na wartości, ma problemy z odtwarzaniem a całość bardzo często nieznośnie hałasuje. Receptą na te problemy może być prosty i darmowy program Virtual CD.

Virtual CD to bezpłatne narzędzie do tworzenia wirtualnych napędów CD i DVD. Za jego pomocą możemy emulować dowolne płyty bez konieczności wkładania ich do fizycznego napędu w komputerze. To również świetna alternatywa dla zewnętrznych napędów optycznych w urządzeniach, które nie zostały w nie wyposażone – netbooki, ultrabooki etc.

Oprócz ulgi w postaci ciszy, po zastosowaniu wirtualnego napędu uświadczymy również znaczące przyspieszenie działania aplikacji, które do tej pory były uruchamiane bezpośrednio ze zwykłej płyty CD lub DVD. Miłośnicy muzyki i filmów z ogromną kolekcją natomiast docenią to, że za sprawą wirtualnych napędów ich drogie skarby nie zostaną porysowane i uszkodzone. Pamiętajmy również, że tworzenie kopii zapasowych płyt może być niezgodne z prawem autorskim lub licencją autora, wydawcy bądź producenta.

Za pomocą programu Virtual CD możemy stworzyć nawet 23 niezależne wirtualne napędy, a dzięki opcjom sieciowym inne komputery mogą mieć do nich dostęp. Oprócz tego program oferuje użytkownikowi możliwość stworzenia wspomnianego obrazu płyty w różnych formatach, takich jak ISO, BIN, CUE oraz własnym formacie Virtual CD. Wersja testowa programu ma ograniczenie czasowe na 30 dni.