PowerArchiver 2016 Download

PowerArchiver to program do pakowania i rozpakowywania plików, jak również do edycji zawartości istniejących archiwów ZIP, RAR oraz 7-ZIP. Aplikacja jest w zasadzie rozbudowanym menedżerem skompresowanych plików z dodatkowymi funkcjami, takimi jak nagrywanie płyt czy udostępnianie plików na serwer FTP.

Program charakteryzuje się bardzo ładnym i łatwym w obsłudze interfejsem. Podczas pierwszego uruchomienia, użytkownik ma możliwość wybrania odpowiedniego stylu zakładek oraz sposobu przeglądania plików. W programie możemy przeglądać zawartość całego dysku w podobny sposób, jaki ma to miejsce w Eksploratorze Windows.

Archiwa można tworzyć zarówno na podstawie całych folderów jak i po zaznaczeniu wybranych plików. Program umożliwia tworzenie spakowanych plików w formatach ZIP, 7-ZIP, LHA, CAB, TAR, BH, RAR oraz ISO. Istnieje również możliwość tworzenia archiwów SFX, czyli samorozpakowujących się plików z rozszerzeniem EXE.

Utworzone archiwa można też edytować. Program pozwala na dodawanie plików do zawartości istniejących archiwów, jak również umożliwia konwertowanie spakowanych plików na inny format. Możemy dzięki temu przerobić archiwum w formacie ZIP na plik z rozszerzeniem RAR. Program posiada funkcje tworzenie grupowych archiwów – to przydatna funkcja, gdyż pliki dodajemy za pomocą kreatora, co pozwala w szybki sposób stworzyć archiwum z danych znajdujących się w różnych miejscach (np. na różnych partycjach) za jednym zamachem.

Twórcy zadbali również o bezpieczeństwo tworzonych plików, zatem nie zabrakło w programie opcji szyfrowania spakowanych archiwów. Wystarczy wybrać istniejący już spakowany plik, a następnie określić metodę szyfrowania i hasło do archiwum.

Dodatkowo, PowerArchiver wyposażono w funkcję nagrywania płyt. Z powodzeniem można go używać do wypalania poszczególnych danych na nośniki CD/DVD, jak również do tworzenia oraz nagrywania całych obrazów płyt. Warto również wspomnieć o wbudowanym kliencie FTP, dzięki któremu możemy połączyć się z serwerem FTP i wysłać na niego np. utworzone wcześniej archiwa ZIP/RAR.