Dziś wydana została aktualizacja aplikacji WinMetro, która pozwala dostarczyć interfejs kafelkowy znany z Windowsa 8 do starszych edycji systemów Microsoft. Nowa wersja zawiera kilka poprawek stabilności oraz usprawnia szybkość działania aplikacji.

WinMetro to aplikacja, dzięki której użytkownicy starszych systemów operacyjnych będą mogli uzyskać namiastkę tego, co oferuje Windows 8. Program dodaje do systemu nowe menu Start wzorowane na interfejsie Modern UI (Metro) i pozwala użytkownikom skorzystać z aplikacji, które maja na celu imitować działanie tych instalowanych z nowym systemem Microsoftu.

Od dziś również można pobierać nową wersję WinMetro oznaczoną numerem 1.2.0.693. Pobrać ją możecie z naszego działu z aplikacjami, które zmieniają wygląd systemu (WinMetro 1.2.0.693).

Co nowego w nowej wersji? Przede wszystkim developerzy skupili się na tym, aby usprawnić działanie aplikacji. Znacznie poprawiono szybkość otwierania się nowego menu oraz zawartych w nim dodatków, jak również wprowadzono kilka poprawek stabilności.

Jeżeli zatem chcecie wypróbować interfejs kafelkowy na swoich systemach, to warto spróbować skorzystać z WinMetro. Nie jest to co prawda to samo, co oferuje Windows 8, niemniej jednak jest to dobry sposób na to, aby upiększyć i wzbogacić klasyczny interfejs o nowe funkcje.