WinMetro Download

WinMetro to aplikacja, która stara się odwzorować interfejs menu Start w stylu Modern UI (Metro) znany z Windowsa 8 na starszych wersjach systemu. Posiada wbudowane aplikacje do obsługi serwisów społecznościowych, przeglądania zdjęć oraz czytania aktualności ze świata oraz pozwala na uruchamianie zainstalowanych w systemie programów.

WinMetro okaże się przydatną aplikacją dla osób, które chciałyby wzbogacić swój system o dodatkowe funkcje. Program, podobnie jak nowe menu Start w Windows 8, wyświetla listę zainstalowanych aplikacji w postaci „kafelków” z ikonami. Dodatkowo, program wyposażony został w kilka wbudowanych aplikacji, które mają imitować te, które użytkownik dostaje wraz z instalacją Windowsa 8. 

Aplikacja z pogodą pozwoli na wyświetlenie informacji o warunkach pogodowych w naszym mieście wraz z temperaturą, wilgotnością powietrza oraz widocznością. Całość okraszona jest zdjęciem w wysokiej rozdzielczości, które ma na celu oddawać to, co znajduje się za oknem. „Finanse” pozwolą na śledzenie ruchu na rynku finansów, obserwowanie wybranych elementów oraz podział na tendencje zwyżkowe i spadkowe. Z kolei aplikacja „Aktualności” wyświetlą ostatnie newsy z kraju w formie dużych kafelek z tytułem oraz wstępem do artykułów. Wszystkie wiadomości można od razu czytać wewnątrz programu, nie jest konieczne otwieranie ich w przeglądarce.

Nie zabraknie również przeglądarki zdjęć, która wyświetli miniatury naszej biblioteki obrazów oraz pozwoli na przeglądanie zawartości folderów ze zdjęciami.

Nowe menu Start instalowane z WinMetro posiada również opcję wyświetlania wszystkich zainstalowanych aplikacji w systemie w kolejności alfabetycznej. Zarówno zainstalowane aplikacje jak i pliki multimedialne możemy wyszukiwać za pomocą wysuwanego menu bocznego, z poziomu którego mamy dostęp do wyszukiwarki oraz ustawień programu. Dostęp do WinMetro uzyskujemy poprzez kliknięcie w wysuwaną ikonę menu Start, która ukazuje się po najechaniu kursorem na lewy dolny róg ekranu (identycznie jak w systemie Windows 8).

Całość jest w większości spolszczona, chociaż na chwilę obecną wciąż pewne elementy pozostały nieprzetłumaczone i wyświetlają się w języku angielskim.