Menu Start systemu Windows jest jednym z najczęściej używanych elementów systemu operacyjnego Microsoft w dowolnej jego wersji. Windows 11 przeprojektował to menu startowe, jednak pozwala na dostosowanie go do potrzeb i gustów użytkowników, daje np. możliwość wyświetlania lub wyłączania rekomendacji.

Powiązane: Jak dodać ikonę Ten komputer do pulpitu Windows 11

Windows 11 to system operacyjny, który uczy się, w czasie gdy użytkownicy z niego korzystają. Tak więc w oparciu o interakcję użytkownika z systemem operacyjnym, Windows 11 będzie mógł wyświetlać pewne rekomendacje w miejscach takich jak menu Start. Im częściej korzystasz z systemu Windows 11, tym dokładniejsze będą te propozycje.

Te rekomendacje menu startowego systemu Windows 11 nie wszystkim przypadną do gustu, ponieważ wchodzą mocno w prywatność użytkownika. Z drugiej strony część osób chce po prostu pozbyć się rekomendacji, ponieważ wolą, aby ich menu startowe było bardziej przejrzyste i mniej rozbudowane.

Bez względu na powód, Windows 11 pozwala usunąć wszystkie elementy z sekcji Rekomendacje menu Start systemu operacyjnego i oto jak to zrobić:

Jak ukryć elementy w sekcji Proponowane w menu Start systemu Windows 11.

1. Otwórz konfigurację systemu Windows 11 za pomocą skrótu klawiaturowego: klawisz Windows + I

2. Po otwarciu konfiguracji musisz przejść do zakładki: Personalizacja

3. Teraz przewiń w dół, aby zlokalizować i wybrać opcję: Start

4. W tym miejscu zostaną wyświetlone 3 opcje odpowiadające trzem typom propozycji, które można wyświetlić w sekcji menu Start systemu Windows 11:

  • Pokaż ostatnio dodane aplikacje
  • Pokaż najczęściej używane aplikacje.
  • Pokaż ostatnio otwierane elementy na ekranie startowym, listach szybkiego dostępu i w Eksploratorze plików.

5. Będziesz musiał dezaktywować każdy z przełączników pokazanych obok 3 wspomnianych opcji.

Teraz sekcja Proponowane w menu Start systemu Windows 11 będzie nadal wyświetlana, ale całkowicie pusta i z komunikatem: Aby wyświetlić najnowsze pliki i nowe aplikacje, włącz je w Ustawieniach menu Start.

Niestety nie będziemy w stanie całkowicie ukryć tej sekcji ani użyć jej do czegoś innego.