Na tej stronie już nie raz pisaliśmy o zarządzaniu czatami w aplikacji WhatsApp. W grupach WhatsApp występują 2 typy użytkowników: administratorzy i uczestnicy. Jak można się domyślić, administratorzy, oprócz możliwości bycia częścią grupy, mają również opcje zarządzania nią i dostosowywania, na przykład umożliwiając wysyłanie wiadomości wyłącznie administratorom.

Powiązane: Whatsapp: blokowanie zmiany zdjęcia i nazwy grupy.

Domyślnie każdy uczestnik grupy WhatsApp może zarówno odbierać, jak i wysyłać wiadomości tekstowe. Jednak administratorzy mogą skonfigurować ten czat, aby na przykład tylko administratorzy grupy mogli wysyłać wiadomości. W ten sposób grupa stanie się kanałem transmisji, w którym uczestnicy będą mogli jedynie czytać treści przesłane przez administratorów, ale nie będą mieli możliwości komentarza i odpowiedzi.

Gdy użytkownik tworzy grupę w WhatsApp, jest on automatycznie jej administratorem. Podczas tworzenia wspomnianej grupy WhatsApp można dodać kontakty, które staną się uczestnikami w tym czacie grupowym. Oczywiście po utworzeniu grupy administrator może przyznać prawa administratora każdemu z uczestników grupy WhatsApp.

Mianowanie innych użytkowników administratorami zapewnia im te same opcje zarządzania i dostosowywania, co twórcy. Wśród tych opcji znajdziemy możliwość skonfigurowania grupy WhatsApp tak, aby tylko Administratorzy mogli wysyłać wiadomości. W ten sposób pozostali uczestnicy nie będący administratorami będą mogli czytać wyłącznie wiadomości wysłane do grupy WhatsApp przez administratorów.

Ta funkcja jest idealna w przypadku chęci stworzenia grupy do rozpowszechniania informacji /wiadomości. Może to być również bardzo pomocne dla grup roboczych, w których administrator / szef przesyła zadania pozostałym uczestnikom / pracownikom, a oni nie będą mogli wchodzić w interakcje w grupie, a jedynie odczytywać wiadomości wysłane przez administratora.

Jeśli chcesz utworzyć grupę WhatsApp, w której tylko administratorzy mogą wysyłać wiadomości, a uczestnicy mogą je tylko odczytać, tutaj pokażemy, jak to zrobić:

Jak aktywować funkcję: tylko administratorzy grupy WhatsApp mogą wysyłać wiadomości (Android i iPhone)

1. Otwórz aplikację WhatsApp.

2. Gdy znajdziesz się w środku, uzyskaj dostęp do grupy WhatsApp, której musisz być administratorem.

3. Kliknij nazwę grupy.

4. To przeniesie Cię do ekranu, na którym musisz wybrać: Ustawienia grupy.

5. Na kolejnym ekranie przejdź do: Wysyłanie wiadomości.

6. Tutaj należy wybrać opcję: Tylko administratorzy.

Od tego momentu tylko administratorzy tej grupy WhatsApp będą mogli wysłać wiadomość do pozostałych uczestników.