Z okazji nadchodzącej premiery Borderlands 3 twórcy udostępnili DLC do drugiej części gry, które można aktywować za darmo do 8 lipca 2019 r. Dodatek Commander Lilith & the Fight for Sanctuary stanowi most fabularny pomiędzy Borderlands 2 i Borderlands 3. Jak go otrzymać bezpłatnie?

DLC do Borderlands 2 za darmo! Jak je przypisać?

Na konferencji Microsoftu na targach E3 zaprezentowano mnóstwo ciekawych gier oraz sprzętu. Jedna z prezentacji dotyczyła nadchodzącej nowej odsłony serii Borderlands. Z okazji rychłej premiery trzeciej części gry twórcy postanowili udostępnić nowe DLC do Borderlands 2, które wprowadzi graczy do fabuły trzeciej części.

Dodatek Commander Lilith & the Fight for Sanctuary jest udostępniony za darmo do 8 lipca dla wszystkich graczy, którzy posiadają Borderlands 2 lub Borderlands Handsome Collection. DLC można przypisać do swojego konta bezpłatnie na platformie Steam lub na konsolach PS4 i Xbox One. Wystarczy, że zrobimy to do 8 lipca, a DLC zostanie trwale przypisane do naszego konta. Po 8 lipca dodatek będzie już płatny, więc należy się spieszyć!

Jak przypisać nowe DLC do Borderlands 2 za darmo?

Jak wspomniałem, DLC jest dostępne za darmo do 8 lipca na platformie Steam dla graczy posiadających Borderlands 2 lub Borderlands Handsome Collection. W przypadku posiadaczy konsol PS4 i Xbox One wymagane jest posiadanie całej kolekcji Handsome Collection, gdyż Borderlands 2 nie występuje jako samodzielna gra dla konsol obecnych generacji.

Przypisanie gry do swojego konta jest bardzo łatwe. Najpierw należy kliknąć w jeden z linków poniżej, który prowadzi do sklepu odpowiedniego dla danej platformy.

Po wejściu w odpowiedni link pojawi się strona sklepu. Zaloguj się na stronie sklepu na konto, z którego korzystasz w danej platformie. Gdy to zrobisz, na karcie produktu Borderlands 2: Commander Lilith & the Fight for Sanctuary pojawi się przycisk „Pobierz”. Wciśnij go, aby przypisać grę do swojego konta.

Pobierz DLC do Borderlands 2

Powyższy zrzut ekranu dotyczy wersji na PC (Steam), ale analogicznie postępujemy na innych platformach. Musimy zalogować się na swoje konto, a następnie wybrać opcję pobrania i przypisania gry do naszego konta Playstation (PS4) lub Microsoft (Xbox One).

DLC do Borderlands 2 - pobierz na Xbox One

Jeśli nie chcesz się logować na swoje konto Steam, Playstation lub Microsoft w przeglądarce, to alternatywnie możesz wykonać powyższe czynności bezpośrednio w kliencie Steam lub na konsoli PS4 / Xbox One. Wystarczy wejść do sklepu, wyszukać dodatku Commander Lilith & the Fight for Sanctuary, a następnie przypisać go do swojego konta.

Po przypisaniu nowego DLC, gra w naszym urządzeniu zostanie automatycznie zaktualizowana, aby pobrać najnowszy dodatek. Jeśli jednak mamy wyłączone automatyczne aktualizacje gier, to może być konieczne ręczne ich wymuszenie – powinno to nastąpić w momencie włączenia gry.