Mapy Google są zdecydowanie najczęściej używaną aplikacją nawigacyjną na świecie, obsługującą wszystkie najnowocześniejsze funkcje, a także oferują obecnie najbardziej aktualne i kompletne mapy. Jednak pomimo innowacji i wysiłków podejmowanych przez Google, aby zapewnić optymalne odczucia użytkownika, istnieją pewne szczegóły, które nie zmieniły się przez lata, takie jak ikona strzałki wyświetlana podczas nawigacji z punktu do punktu. Teraz możesz zmienić tę ikonę Map Google i wybrać jeden z modeli aut na jako swoją ikonę.

Związane z: Jak uniemożliwić Kalendarzowi Google otwieranie Map Google na pasku bocznym

Do tej pory, gdy wyznaczyliśmy trasę z punktu A do punktu B za pomocą nawigacji (Wyznacz trasę), niezależnie od tego, czy trasa była pokonana samochodem, pieszo czy komunikacją miejską, Google Maps zawsze wskazywało nam kierunki za pomocą ikony w postaci strzałki.

Ten mały szczegół, który do tej pory przez długi czas był niezmienny. Niektórzy użytkownicy domagali się takiej opcji dla wspomnianej ikony lub przynajmniej możliwości jej dostosowania w przypadku, gdy użytkownik ma taką chęć.

W nowej aktualizacji Map Google każdy użytkownik iPhone'a lub Androida będzie mógł dostosować ikonę wskazówek dojazdu i wybierać między 3 pojazdami: czerwonym samochodem, zieloną ciężarówką lub żółtym minivanem.

Jeśli chcesz użyć samochodu jako wskaźnika kierunku w Mapach Google na Androida lub iPhone'a, poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak łatwo to zrobić (kroki są identyczne na Androidzie i iPhonie):

Jak zmienić ikonę nawigacji ze strzałką na ikonę samochodu w Mapach Google.

1. Pierwszą rzeczą będzie aktualizacja aplikacji Mapy Google

2. Po zaktualizowaniu będziesz musiał ją otworzyć i wybrać punkt, do którego chcesz się udać.

3. W menu na dole kliknij opcję: Trasa

4. Po wyświetleniu trasy musisz rozpocząć nawigację, klikając: Rozpocznij

5. Spowoduje to aktywację widoku nawigacji z ikoną kierunków w kształcie strzałki, na którą należy kliknąć

6. Wyświetli się małe menu z 3 ikonami samochodów do wyboru.

7. Po kliknięciu na dowolny pojazd, wybrany samochód zostanie automatycznie pokazany w nawigacji.

Tę ikonę nawigacji w Mapach Google można modyfikować dowolną liczbę razy i w każdym momencie.

Chociaż ta nowa opcja nie jest funkcją, która usprawnia korzystanie z Map Google, prawda jest taka, że ​​poprawia odczucie użytkownika, umożliwiając każdemu użytkownikowi spersonalizowanie wyświetlanej ikony.