Kalendarz Google jest jedną z najczęściej używanych aplikacji / usług na całym świecie dzięki ogromnej liczbie funkcji, które oferuje bezpłatnie, a także doskonałej synchronizacji z innymi aplikacjami i narzędziami Google. Część z tych funkcji może być nieprzydatna lub wręcz denerwująca dla niektórych użytkowników.

Związane z: Mapy Google: nowa warstwa COVID-19 | Kraj / region

Jedną z usług integrujących się automatycznie z Kalendarzem Google są Mapy Google, które można znaleźć po prawej stronie interfejsu internetowego Kalendarza Google. Za każdym razem, gdy wybieramy adres z Kalendarza Google, aplikacja Mapy Google otwiera się automatycznie po prawej stronie ekranu.

Na szczęście dla wszystkich użytkowników, którzy zastanawiają się, czy mogą wyłączyć tę funkcję, odpowiedź brzmi: tak.

Domyślnie po kliknięciu adresu lokalizacji wydarzenia w kalendarzu Google automatycznie otworzy się mały podgląd na prawym pasku bocznym interfejsu. Jeśli chcesz zobaczyć tę lokalizację na oficjalnej stronie Google Maps, będziesz musiał skorzystać z opcji Otwórz w Mapach.

Ten krok możemy wyeliminować, jeśli dezaktywujemy aplikację Mapy Google w Kalendarzu Google.

Poniżej chcemy pokazać szczegółowo, jak dezaktywować Mapy Google w Kalendarzu Google:

Jak ustawić aby w Kalendarzu Google lokalizacje wydarzeń wyświetlały się bezpośrednio w Mapach Google

1. Uzyskaj dostęp do kalendarza Google, korzystając z następującego łącza: Kalendarz Google

2. Zaloguj się na swoje konto Google.

3. Po prawej stronie zobaczysz ikonę Google Maps, którą należy kliknąć.

4. Spowoduje to wyświetlenie małej sekcji Map Google po prawej stronie okna.

5. Kliknij ikonę X w prawym górnym rogu sekcji.

6. Po zamknięciu sekcji musisz ukryć prawy pasek boczny aplikacji, klikając ikonę w kształcie strzałki po prawej stronie (znajdującą się na dole prawego paska bocznego).

7. Po ukryciu prawego paska bocznego aplikacji Kalendarza Google, kiedy otworzymy wydarzenie i klikniemy łącze do jego lokalizacji, otworzy się ono automatycznie w witrynie Google Maps.

To wszystko, wystarczy ukryć prawy pasek boczny, w którym pojawiają się Mapy Google, aby zmienić sposób wyświetlania lokalizacji wydarzeń w Kalendarzu Google.