Download, sterowniki

Jak zresetować iPhone'a 12 Pro, Mini lub Max.

Autor
Juan. M
Data dodania
24.01.2021
Ilość komentarzy
0

Apple rok po roku wypuszcza nowe modele iPhone'a. Oznaczało to, że z biegiem czasu wiele jego przycisków oraz funkcji zostało zmodyfikowanych. Przykładem jest ewolucja funkcji resetowania. iPhone zawsze ma możliwość ponownego uruchomienia w przypadku spowolnienia lub wystąpienia błędu, jednak w każdym modelu proces ten wygląda inaczej.

Powiązane: Jak dezaktywować sekcję ulubionych w Safari | iPhone lub iPad

Gdy coś nie działa poprawnie na iPhonie, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest ponowne uruchomienie urządzenia iOS. W większości przypadków pomoże to rozwiązać problem, jednak jak możemy ponownie uruchomić/ zresetować iPhone'a zamiast go wyłączać?

W starych modelach ponowne uruchomienie iPhone'a odbywało się poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisków zmniejszania głośności. Jednak w najnowszych modelach iPhone'a, takich jak iPhone 12 Pro, mini czy Max, to się zmieniło i jeśli użyjemy starej metody, to aktywujemy połączenie alarmowe lub asystenta głosowego Siri.

Nie oznacza to, że na iPhonie 12 nie można wykonać wymuszonego ponownego uruchomienia zamiast standardowego zamknięcia. Można tylko trzeba użyć sekwencji naciśnięć klawiszy innej niż dotychczasowe.

poniżej pokazujemy krok po kroku, jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a 12 Pro, Mini lub Max, a tym samym móc rozwiązać wiele problemów lub spowolnienie urządzenia z systemem iOS:

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a 12 Pro, Max lub mini

1. Pierwszą rzeczą będzie odblokowanie iPhone'a 12.

2. Naciśnij raz i szybko przycisk: Zwiększania głośności.

3. Następnie naciśnij razi szybko: Zmniejsz głośność

4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny.

5. Nie zwalniaj przycisku aż do momentu gdy telefon pokaże czarny ekran, a następnie ikonę Apple Apple.

6. Teraz ​​Twój iPhone 12 uruchamia się ponownie.

7. Po kilku sekundach Twój iPhone 12 zostanie zrestartowany i będzie gotowy do użycia. Powinno to rozwiązać wiele problemów, np. wolne działanie telefonu.

Wymuszenie ponownego uruchomienia jest jednym z pierwszych kroków rozwiązywania problemów, które należy wykonać, zwłaszcza jeśli wystąpi problem związany z systemem operacyjnym lub aplikacją na telefonie iPhone. Powyższe etapy należy wykonać szybko, natomiast boczny przycisk trzeba przytrzymać ok 10 sek, aż ikona Apple pojawi się na ekranie.

Należy wspomnieć, że wymuszone ponowne uruchomienie iPhone'a może czasami powodować utratę danych lub nie zapisanie informacji, takich jak zawartość schowka. Dlatego zachowaj ostrożność i zapisz wszystkie procesy i działania, zanim wykonasz wymuszone ponowne uruchomienie iPhone'a 12.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus