Download, sterowniki

Jak wyłączyć historię wyszukiwania w systemie Windows 10.

Autor
Juan. M
Data dodania
19.10.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli używasz systemu Windows 10 i jesteś obecnie w trakcie udoskonalania i rekonfiguracji systemu operacyjnego, aby lepiej dopasować go do Twoich potrzeb. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo usunąć ostatnie pozycje z historii wyszukiwania w systemie Windows 10.

Jak wyłączyć historię wyszukiwania w systemie Windows 10.

Związane z: Jak przeskanować w poszukiwaniu wirusów określony folder lub plik | Windows Defender

Mniej więcej co sześć miesięcy Microsoft wydaje dużą aktualizację dla systemu Windows 10, której celem jest wprowadzenie nowych funkcji, poprawek, ulepszeń interfejsu i oczywiście stabilności. Najnowsza aktualizacja (Październik 2020) różni się nieco od większości, które pojawiły się wcześniej, nie zmienia żadnych głównych funkcji wprowadzonych do omawianego systemu operacyjnego.

Zamiast tego aktualizacja systemu Windows 10 z października 2020 r. praktycznie wyłącznie skupia się na poprawkach, stabilności i ogólnej poprawie wydajności. W związku z tym większość zmian prawdopodobnie pozostanie niezauważona.

Niewielką zmianą funkcji, którą doceni wiele osób, jest możliwość usuwania elementów  z niedawnej historii narzędzia wyszukiwania. Chociaż nie jest to w pełni opcja systemowa, ponieważ zawiera zmiany po stronie serwera, jest to całkiem przydatne rozwiązanie.

Jak wyłączyć pojawianie się historii wyszukiwania w systemie Windows 10? Wyłącz listę ostatnich wyszukiwań w wyszukiwarce Windows.

Aby wyłączyć pojawianie się rzeczy w ostatnich wyszukiwaniach podczas korzystania z narzędzia wyszukiwania systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

1. Najpierw otwórz Ustawienia w systemie Windows 10.

2. Następnie kliknij Wyszukiwanie

3. Teraz kliknij Uprawnienia i historia

4. Następnie, pod pozycją Historia należy wyłączyć Historia wyszukiwania na tym urządzeniu.

Po wykonaniu powyższych czynności strona główna wyszukiwarki systemu Windows 10 przestanie wyświetlać poprzednie pozycje.

Jak usunąć pojedynczy element z wyszukiwania w systemie Windows 10.

Jeśli chcesz usunąć tylko jeden element / wpis z narzędzia wyszukiwania w systemie Windows 10, musisz wykonać następujące czynności:

1. Najpierw otwórz Wyszukaj (Klawisz Windows + S)

2. Następnie w sekcji Ostatnie najedź kursorem na element, który chcesz usunąć, a następnie kliknij X w prawym rogu, aby usunąć tę pozycję.

3. Jeśli masz wiele niechcianych pozycji, po prostu powtarzaj proces, aż skończysz.

Jak włączyć historię narzędzi wyszukiwania w systemie Windows 10?

W przypadku gdybyś ponownie chciał włączyć historię wyszukiwania w systemie Windows 10, po prostu wykonaj kroki pokazane powyżej i włącz historię wyszukiwania na urządzeniu . Zaraz po wprowadzeniu zmiany system Windows 10 zacznie zapamiętywać Twoje wyszukiwania. Zawsze dobrze jest poświęcić trochę czasu na przeglądanie aplikacji Ustawienia w systemie Windows 10 po dużej aktualizacji, aby poznać subtelne nowe funkcje i zmiany.

Na marginesie…

Kolejną naprawdę fajną funkcją Microsoft / Windows 10, o której wiele osób nie wie, jest możliwość udostępniania subskrypcji Xbox Game Pass innym osobom i możliwość korzystanie z niej w tym samym czasie. Na przykład możesz użyć subskrypcji karnetu na grę na 3 różnych urządzeniach z 3 różnymi tagami gracza.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus