W tym poradniku pokazujemy szczegółowo, jak wyciszyć lub zablokować użytkowników w sieci społecznościowej Threads z oficjalnej aplikacji na iPhone'a lub Androida. Threads stale zwiększa liczbę użytkowników, nawet mimo faktu, że użytkownicy europejscy nadal nie mają dostępu do sieci społecznościowej. Oznacza to, że duża liczba użytkowników Instagrama jest już obecna w Wątkach (Threads) i jednocześnie wielu z nich nie chce, by wszyscy użytkownicy mogli czytać lub wchodzić w interakcje z ich wątkami i profilem. W tego typu sytuacji najlepszą opcją jest zablokowanie wybranych użytkowników Wątków.

Kiedy dodamy naszych obserwujących na Instagramie jako znajomych, nasz profil lub strona główna Wątków może być wypełniona spamem i irytującymi treściami. Do tego musimy pamiętać, że będąc użytkownikami różnych sieci społecznościowych, często jesteśmy narażeni na cybernękanie czy hejt, a Threads nie stanowi w tej kwestii wyjątku. W obu przypadkach najlepiej byłoby zablokować użytkownikom Threads możliwość interakcji z naszymi treściami.

Blokowanie w Threads:

- Użytkownicy nie będą mogli wysyłać Ci wiadomości ani znajdować Twojego profilu lub treści na Instagramie.

- Użytkownicy nie otrzymają powiadomienia o zablokowaniu.

- Inne konta, które ten użytkownik ma lub utworzy w przyszłości, również zostaną zablokowane.

Ale to niejedyna opcja, ponieważ jeśli wolisz nie zrywać całkowicie więzi z określonym użytkownikiem, możesz go wyciszyć, zamiast blokować. Wyciszenie użytkownika w Threads oznacza, że ​​wątki tego użytkownika nie będą wyświetlane na Twojej tablicy, ale on będzie mógł zobaczyć Twoje treści.

Jedną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że zablokowanie użytkownika w Threads wiąże się również z zablokowaniem go na Instagramie. Zablokowani użytkownicy nie będą mogli wysyłać Ci wiadomości ani znajdować Twojego profilu czy treści na Instagramie.

Dlatego poniżej szczegółowo pokazujemy, jak zablokować lub wyciszyć użytkowników Threads w oficjalnej aplikacji na iPhone'a lub Androida:

Jak zablokować użytkowników w Threads:

1. Skorzystaj z kanału wątków lub wyszukiwania, aby zlokalizować użytkownika.

2. Kliknij nazwę użytkownika Threads, aby uzyskać dostęp do jego profilu.

3. Następnie kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

4. Wyświetli się menu, w którym należy wybrać: Zablokuj

5. Teraz wyświetli się ekran, na którym możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat blokowania użytkownika. Jeśli dalej będziesz chciał to zrobić, konieczne będzie potwierdzenie blokady poprzez kliknięcie: Zablokuj

Jak wyciszyć użytkownika w Threads

Kroki są praktycznie identyczne jak w przypadku blokowania, ale na końcu należy wybrać inną opcję.

1. Otwórz aplikację Threads

2. Uzyskaj dostęp do profilu wybranego użytkownika Wątków

3. Wybierz ikonę 3 kropek

4. W menu kliknij: Wycisz

5. Zostanie wyświetlona nowe okno, w którym należy wybrać: Wycisz posty

Jak wyłączyć wyciszenie lub blokadę użytkowników Threads

1. Otwórz aplikację Threads

2. Uzyskaj dostęp do swojego profilu

3. Kliknij ikonę z 2 poziomymi liniami w prawym górnym rogu.

4. Na ekranie ustawień kliknij: Prywatność

5. Na tym ekranie będziesz musiał wybrać:

  • Zablokowano: Wybierz tę opcję, aby znaleźć wszystkie zablokowane konta i odblokować je w razie potrzeby. Ta konfiguracja zostanie przeprowadzona na koncie na Instagramie, więc zostaniesz na nie przekierowany.
  • Wyciszono: Wybierz tę opcję, aby uzyskać dostęp do listy wyciszonych kont. Możesz wyłączyć wyciszenie każdego z pokazanych tu kont indywidualnie.