Aplikacja Instagram obsługuje już tryb ciemny, dostępny zarówno na urządzeniach z Androidem jak i iOS. Jak włączyć tę opcję i przełączyć barwy Instagramu na ciemne?

Jak włączyć tryb ciemny na Instagramie

W ostatnim czasie obserwujemy masowe wprowadzanie trybu ciemnego do wszystkich popularnych aplikacji. Trendowi temu uległa również aplikacja Instagram, w której kilka dni temu zaprezentowano tryb ciemny. Jest on już dostępny dla niektórych użytkowników, aczkolwiek wdrożenie następuje stopniowo, więc nie wszyscy jeszcze mają do niego dostęp. Zobaczmy jednak, jak skorzystać z tej opcji w zależności od posiadanego urządzenia i systemu.

Tryb ciemny w Instagramie w Androidzie 10 (i nowszymi)

Użytkownicy korzystający z Androida 10 mogą automatycznie aktywować tryb ciemny w Instagramie. A to dlatego, że Instagram integruje się z globalnym, systemowym trybem ciemnym, który jest dostępny w tej wersji systemu.

Zasada jest prosta: jeśli włączysz tryb ciemny w ustawieniach Androida 10, to Instagram również wyświetli się w ciemnych odcieniach kolorów. Wyłączenie trybu ciemnego w ustawieniach Androida spowoduje wyłączenie go również w Instagramie.

Jak włączyć tryb ciemny w Androidzie 10? Wystarczy wejść do „Ustawienia > Wyświetlacz“ i aktywować w tym miejscufunkcję Ciemny motyw. To wszystko. Po włączeniu tej funkcji system zmieni barwy na ciemne, a Instagram podąży za nim.

Tryb ciemny w Instagramie w starszych wersjach Androida (Android 9 i starsze)

W starszych wersjach Androida można skorzystać z przełącznika trybu ciemnego, który znajduje się bezpośrednio w aplikacji Instagram. W tym celu wystarczy uruchomić aplikację Instagram, a następnie dotknąć ikony swojego profilu w dolnym prawym rogu ekranu.

Następnie wybierz ikonę menu w górnym prawym rogu i przejdź do Ustawień. W ustawieniach znajdziesz na samej górze funkcję Motywu - pozwala ona przełączyć się ręcznie między jasnym a ciemnym zestawem kolorów.

Tryb ciemny w Instagramie na urządzeniach z iOS 13 i nowszymi

Tu sytuacja jest podobna do tego, co oferuje Android 10. W iOS 13 znajdziemy globalny, systemowy tryb ciemny. Włączenie go spowoduje automatyczne przełączenie kompatybilnych z nim aplikacji do trybu ciemnego, wliczając w to Instagram.

Jeśli nie wiesz, jak korzystać z trybu ciemnego w iOS 13, to sprawdź nasz poradnik. Pokazaliśmy tam, jak włączyć tryb ciemny w iPhone’ach i iPadach.