Google Chrome charakteryzuje się nie tylko szybkością przeglądania, ale także dużą możliwością konfiguracji. Jednym z tych nowych dostosowań jest panel boczny, który może być bardzo przydatny. Dzięki niemu możesz szybko uzyskać dostęp do swoich zakładek lub listy lektur. Jednak panel boczny nie jest domyślnie włączony, więc jeśli chcesz z niego korzystać, musisz go uruchomić ręcznie.

Funkcji panelu bocznego nie można włączać i wyłączać z poziomu interfejsu przeglądarki internetowej. Jest to spowodowane faktem, iż na ten moment funkcja panelu bocznego znajduje się w sekcji testowej, zwanej również flagami. Po kilku miesiącach funkcję tę będzie można skonsolidować i będzie dostępna w interfejsie przeglądarki Chrome.

Po aktywacji, panel boczny Google Chrome będzie widoczny w postaci pionowego paska po prawej stronie interfejsu przeglądarki internetowej. W tym pasku lub w menu bocznym będziesz miał dostęp do ważnych zakładek i strony z listą lektur.

Dlatego jeśli chcesz aktywować nowy panel boczny Google Chrome, aby szybko uzyskać dostęp do zakładek i listy Do przeczytania, zapoznaj się z tym poradnikiem, w którym pokażemy Ci, jak go aktywować i używać. Dowiesz się również jak go wyłączyć, jeśli stwierdzisz, że ta opcja nie jest dla Ciebie odpowiednia.

Jak aktywować nowy panel boczny Google Chrome, aby uzyskać dostęp do zakładek i listy Do przeczytania.

1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome.

2. W pasku zadań wpisz:

chrome://flags/

3. Da to dostęp do sekcji flagi Chrome, w której musisz wyszukać Panel boczny:

#side-panel

4. Teraz wśród wyników wyszukiwania zobaczysz opcję:

Side panel
Enables a browser-level side panel for a useful and persistent way to access your Reading List and Bookmarks. – Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Fuchsia
#side-panel

5. Po prawej stronie tej opcji musisz wyświetlić menu rozwijane i wybrać: włączone

6. Na koniec, aby nowa konfiguracja zaczęła działać, musisz kliknąć: Uruchom ponownie

7. Po ponownym uruchomieniu Google Chrome, pojawi się nowa ikona Pokaż w panelu bocznym, która znajduje się obok ikony Twojego profilu Chrome.

Jak wyłączyć Panel boczny zakładek i listy Do przeczytania w przeglądarce Google Chrome.

1. Wykonaj te same czynności, które zostały wskazane wyżej dla aktywacji panelu bocznego.

2. Po wyszukaniu flag Chrome i Panelu bocznego w rozwijanym menu będziesz musiał wybrać opcję: wyłączone

3. Kliknij niebieski przycisk Uruchom ponownie.

4. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki zobaczysz, że panel boczny będzie teraz ukryty.