Wszyscy wiemy, że lampa błyskowa w aparacie iPhone'a może służyć jako latarka, co jest bardzo przydatne w miejscach o słabym oświetleniu. Zdecydowana większość użytkowników korzysta z centrum sterowania i stamtąd klika skrót. Jednak wielu użytkowników nie wie, że istnieje inny szybszy i łatwiejszy sposób włączenia latarki iPhone'a poprzez proste naciśnięcie tylnej części urządzenia.

Począwszy od iPhone'a 8, aż do iPhone'a 15 i nowszych, Apple proponuje funkcję Tap Back. Pozwala nam to wykonywać czynności poprzez dotknięcie tylnej części naszego iPhone'a dzięki akcelerometrom wbudowanym w urządzenia Apple. Istnieje możliwość skonfigurowania dwóch akcji dla dwóch dostępnych typów dotknięć:

  • 2 kolejne stuknięcia w tył iPhone'a.
  • 3 kolejne stuknięcia w tył iPhone'a.

Oznacza to, że możemy skonfigurować naszego iPhone'a tak, aby mógł włączyć latarkę poprzez stuknięcie tyłu urządzenia dwa lub trzy razy.

Przed rozpoczęciem wykonywania kroków z tego przewodnika musisz wziąć pod uwagę obowiązkowe wymagania, aby móc włączyć latarkę w swoim iPhonie poprzez stuknięcie w tył urządzenia iOS:

  • Dostępne dla iPhone'a 8 lub nowszego.
  • Dostępne dla systemu iOS 14 lub nowszego.

Poniżej szczegółowo pokazujemy, jak skonfigurować funkcję Touch Back, aby latarka włączała się po stuknięciu 2 lub 3 razy w tył iPhone'a:

Jak włączyć latarkę iPhone'a za pomocą 2 lub 3 dotknięć z tyłu urządzenia iOS.

1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

2. Tutaj musisz przejść do opcji: Dostępność

3. Następną rzeczą będzie wybranie opcji: Dotyk

4. Na następnym ekranie będziesz musiał przewinąć w dół, aż znajdziesz opcję: Stuknięcie w tył. Wybierz ją.

5. Tutaj zobaczysz 2 dostępne opcje:

  • Dwukrotne stuknięcie
  • Trzykrotne stuknięcie

6. Po wybraniu dowolnej opcji wyświetli się pełna lista wszystkich akcji dostępnych dla tego gestu.

7. Idź do sekcji System, w której znajdziesz opcję: Latarka

8. Wybierz opcję Latarka, aby ją skonfigurować.

9. Teraz możesz wyjść z aplikacji Ustawienia i sprawdzić, jak stukając 2 lub 3 razy z tyłu iPhone'a, włączy się latarka na urządzeniu iOS.

Ważna uwaga: Należy zaznaczyć, że latarkę w iPhonie można wyłączyć w identyczny sposób jak podczas jej włączania, to znaczy poprzez 2- lub 3-krotne dotknięcia tylnej części iPhone'a.