Netflix pozwala pominąć czołówkę w trakcie oglądania seriali, jednak trzeba to za każdym razem zrobić ręcznie, klikając przycisk "Pomiń". Istnieje jednak sposób, aby ustawić automatyczne pomijanie czołówki jeśli korzystasz z serwisu w przeglądarce na komputerze.

Jak pomijać czołówkę na Netflix

Czołówka serialu może bardzo szybko się znudzić, zwłaszcza, gdy zamierzamy zrobić tzw. binge watch, czyli obejrzeć większość odcinków jeden po drugim. Co prawda na Netfliksie możemy pomijać czołówkę, klikając przycisk Pomiń po włączeniu odcinka, jednak wymaga to ręcznego działania. Jeśli oglądasz Netfliksa na komputerze, ale siedzisz z dala od komputera, to może to być uciążliwe. Jest jednak na to sposób - automatyczne pomijanie czołówki.

Taka funkcja co prawda nie jest dostępna bezpośrednio na Netfliksie, ale jeśli korzystasz z serwisu za pomocą przeglądarki internetowej, to masz dużo więcej możliwości. Istnieje bowiem sporo dodatków i rozszerzeń do przeglądarek, które rozbudowują funkcje Netfliksa. Można wśród nich znaleźć także takie, które pomijają intro automatycznie, bez konieczności każdorazowego klikania przycisku "Pomiń".

Pomijanie czołówki na Netflix

Automatyczne pomijanie czołówki na Netflix

Rozwiązanie to jest przeznaczone dla osób, które korzystają z przeglądarki internetowej do oglądania Netfliksa. Opiera się na instalacji rozszerzenia, które automatycznie pomija czołówki w serialach. Rozszerzenia dostępne są dla przeglądarki Chrome (oraz wszystkich innych opartych na tym samym silniku, np. Edge, Opera), a także dla przeglądarki Firefox.

Cała procedura jest banalnie prosta i nie wymaga od nas jakiejkolwiek konfiguracji. Wystarczy zainstalować rozszerzenie i... to wszystko. Po instalacji rozszerzenia kompatybilnego z naszą przeglądarka Netflix będzie automatycznie pomijał czołówki.

Pobierz Auto Skip Intro for Prime and Netflix dla przeglądarki Chrome (i jej pochodnych)

Pobierz Skip Netflix Intro dla przeglądarki Firefox

Wystarczy wejść w jeden z powyższych linków, w zależności od posiadanej przeglądarki, a następnie zainstalować rozszerzenie/dodatek.

Zainstaluj rozszerzenie

Po instalacji rozszerzenia działają automatycznie i nie musimy nic robić. Teraz, gdy wejdziesz na Netflix i rozpoczniesz odtwarzanie serialu rozszerzenie automatycznie wykryje możliwość pominięcia intro i wykona to za nas. Możesz spokojnie rozsiąść się na kanapie i oglądać Netfliksa :)