Tworzenie kont na Facebooku było dużo łatwiejsze kilka lat temu. Potrzebowałeś drugiego konta e-mail, co nie było skomplikowane. Jednak dzisiaj, jeśli spróbujesz stworzyć drugie konto na Facebooku, będziesz musiał pokonać wiele innych przeszkód ze względu na mechanizmy, których używa Facebook, aby zapobiec naruszaniu warunków korzystania z ich usług.

Związane z: Jak włączyć tryb ciemny na Facebooku w iOS i Androidzie

Wielu użytkowników może zapytać: ale po co tworzyć fałszywe lub dodatkowe konto na Facebooku?

Pierwszym i najbardziej oczywistym powodem jest to, że fałszywe konto umożliwia nie podawanie prawdziwych danych osobowych, które Facebook skrzętnie o Tobie zbiera. Ponadto, tworząc drugie konto, możemy uniemożliwić Facebookowi łączenie nas z osobami, które znamy (o ile nie obserwujesz tych samych osób, Chronimy takie informacje jak nasz prawdziwy adres e-mail, numer telefonu, kontakty, zainteresowania itp.

Drugim bardzo ważnym powodem jest usunięcie ze ściany wszystkiego, czym nie jesteś zainteresowany. Na przykład, jeśli mamy znajomego z Facebooka, który intensywnie popiera ideę polityczną całkowicie sprzeczną z Twoją , a ten znajomy jest oddany nieustannemu publikowaniu postów na ten temat, na Twojej ścianie na Facebooku będą wyświetlane wszystkie tego typu treści. Chociaż możesz wyciszyć posty od znajomych na Facebooku, posiadanie drugiego konta nie zmusza Cię do obserwowania znajomych, a tym samym umożliwia unikanie ich postów. Będziesz obserwować tylko osoby lub strony, które chcesz i których publikacje Cię interesują.

Niezależnie od powodu, dla którego chcesz utworzyć dodatkowe lub fałszywe konto na Facebooku, powinieneś wiedzieć, że im bardziej anonimowe jest to konto, tym lepiej. Nie ma sensu używać dodatkowego konta, na którym będziesz używać służbowego numeru telefonu lub konta e-mail z uniwersytetu, ponieważ każdy inny użytkownik, a nawet sama sieć społecznościowa, będzie wiedzieć, kto kryje się za tym profilem na Facebooku.

Powody, dla których możesz chcieć utworzyć drugie konto na Facebooku, mogą być bardzo różne, a każdy użytkownik może mieć własne. Jeśli z jakiegoś powodu jesteś zdeterminowany, aby utworzyć konto dodatkowe lub fałszywe konto na Facebooku, poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić:

Jak utworzyć fałszywe lub dodatkowe konto na Facebooku.

1. Pierwszą rzeczą będzie utworzenie konta e-mail, pamiętaj, że w trakcie tworzenia tego konta e-mail nie powinieneś używać żadnych danych, które mogłyby Cię z nim połączyć.

2. Po utworzeniu konta e-mail użyjemy go w rejestrze Facebooka, do którego można uzyskać dostęp z następującego łącza: Rejestracja nowego konta na Facebooku.

3. Kliknij zielony przycisk: Utwórz nowe konto

4. Teraz pojawi się małe okienko, w którym będziesz musiał wprowadzić dane rejestracyjne. Informacje, które podajesz w tych polach, są bardzo ważne. Upewnij się, że nie podajesz swojego prawdziwego imienia i nazwiska ani daty urodzenia. Jako e-mail musisz używać nowo utworzonego adresu.

5. Po wprowadzeniu fikcyjnych danych, upewnij się, że żadne z Twoich danych osobowych nie są powiązane z Twoim oryginalnym kontem na Facebooku. Następną rzeczą będzie kliknięcie przycisku: Zarejestruj się

6. Teraz musisz dodać zdjęcie, które będzie profilowym. Jest to istotne, ponieważ jeśli chcemy zachować anonimowość, powinniśmy wykorzystywać osobistego zdjęcia ani żadnego innego zdjęcia, które mogłoby nas z nim połączyć. Tutaj najlepiej użyć jednego z domyślnych Avatarów oferowanych przez Facebooka.

7. W pewnym momencie Facebook poprosi Cię o dostęp do Twoich kontaktów, które musisz odrzucić.

8. Wreszcie, Facebook umożliwi Ci potwierdzenie konta, co możesz zrobić, podając adres e-mail lub numer telefonu, na który Facebook wyśle ​​kod potwierdzający. Tutaj musisz użyć anonimowego konta e-mail i nigdy nie podawać osobistego adresu e-mail ani numeru telefonu, aby uniknąć łączenia z danymi osobowymi.

I voila, od tego momentu będziemy mieć już drugie i anonimowe konto na Facebooku.

Jak zachować anonimowość drugiego konta na Facebooku.

Mając na uwadze, że celem utworzenia dodatkowego lub fałszywego konta na Facebooku jest zachowanie anonimowości, w każdym przypadku należy podjąć następujące działania:

- Nie dodajesz swoich znajomych jako znajomych lub dodajesz tylko tych, którym ufasz i osoby, które nie będą udostępniać Twojej nowej tożsamości na Facebooku innym osobom.

- Nie przesyłaj żadnych osobistych zdjęć ani miejsc, w których jesteś.

- Nie oznaczaj siebie na zdjęciach innych użytkowników Facebooka, na których mógłbyś się pojawić.

- Nie komentuj postów swoich prawdziwych znajomych.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś unikać wszelkiego rodzaju interakcji, które mogą dać wskazówki dotyczące Twojej tożsamości, nawet pośrednio.

Ważna uwaga: drugie lub fałszywe konta na Facebooku nie mogą być w żadnych okolicznościach wykorzystywane do celów niezgodnych z prawem. Ponadto, nawet jeśli konto na Facebooku jest anonimowe, hakerzy lub specjaliści do spraw bezpieczeństwa mogą śledzić Twoje IP i np. sprawdzać Twoją lokalizację.