Spotify to platforma do strumieniowego przesyłania muzyki, która jest dostępna na urządzenia mobilne (iOS i Android), komputery (Windows lub MacOS) lub w wersji internetowej. Jedną z głównych funkcji Spotify jest możliwość pobierania utworów na urządzenie, dzięki czemu można słuchać muzyki bez konieczności połączenia z Internetem. Zużywa to jednak sporo pamięci urządzenia, więc użytkownicy czasami zastanawiają się, jak usunąc rzeczy pobrane ze Spotify.

Powiązane: Jak aktywować i korzystać ze sterowania głosowego Spotify „Hey Spotify”

Urządzenia mobilne, takie jak Android lub iPhone, mają ograniczoną pojemność pamięci, niestety aplikacja Spotify często zajmuje dużą jej część poprzez ilość pobieranych utworów.

Spotify umożliwia pobieranie utworów na telefon komórkowy z systemem Android lub iPhone w różnych jakościach, co oznacza, że ​​im wyższa jakość pobranych utworów, tym więcej miejsca zajmuje Spotify. Funkcja pobierania jest bardzo przydatna, gdy podróżujemy za granicę lub gdy nie mamy połączenia z Internetem, ponieważ pozwala nam nadal cieszyć się odtwarzaniem muzyki.

Problem, przed którym możemy stanąć, polega na tym, że w pewnym momencie pamięć naszego urządzenia mobilnego może się zapełnić i wtedy musimy rozważyć wyeliminowanie utworów pobranych ze Spotify. Aplikacja Spotify na Androida i iPhone'a umożliwia usuwanie pobranych plików, aby zwolnić miejsce w telefonie.

Dlatego jeśli pobrałeś utwory na Spotify i musisz zwolnić miejsce na telefonie z Androidem lub iPhonie, w tym samouczku pokażemy, jak usunąć pliki Spotify:

Jak usunąć utwory pobrane ze Spotify w aplikacji na Androida lub iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Spotify

2. Przejdź do sekcji Biblioteka.

3. Tutaj zobaczysz swoje zapisane listy odtwarzania, a także te, które zawierają pobrane utwory (zielona ikona ze strzałką w dół). Wybierz dowolną z list odtwarzania z pobranymi utworami.

4. Kiedy jesteśmy w liście odtwarzania lub albumie, zobaczysz, jak wyświetla się zielona ikona ze strzałką w dół, na którą musisz kliknąć.

5. Pojawi się małe okno, w którym będziesz musiał potwierdzić akcję, klikając: Usuń

6. Spowoduje to automatyczne zniknięcie zielonego koloru, a to oznacza, że ​​pobieranie zostało usunięte.

7. Od teraz te utwory nie będą dostępne bez połączenia z Internetem (offline), ale przestrzeń dyskowa zostanie zwolniona.

8. Możesz powtórzyć tę czynność dla wszystkich list zawierających pobrane utwory.

Ważna uwaga: Jeśli chcesz zwolnić miejsce w telefonie komórkowym, ale nadal cieszyć się utworami pobranymi ze Spotify, możesz ustawić najniższą jakość pobieranych utworów Spotify. Utwory pobrane w niskiej jakości zajmą mniej miejsca niż te w wysokiej jakości.