Wielu użytkowników od dawno czekało na możliwość ustawienia przeglądarki Google Chrome na iPhonie. Firma Apple opierała się bardzo długo, automatycznie ustawiając na swoich urządzeniach jako domyślną przeglądarkę Safari. Bez możliwości zmiany na inną, jedną opcją było ustawienie kolejnej przeglądarki jako dodatkowej.

Związane z: Jak ukryć skróty do stron w Chrome (nowa karta)

Zmieniło się to po nowej aktualizacji iOS 14. Po jej zainstalowaniu, właściciele i użytkownicy mogą skonfigurować przeglądarkę Chrome jako domyślną. Do tej pory strategia Apple polegała na zmuszaniu użytkowników do korzystania z ich domyślnych aplikacji, jednak była to duża niedogodność dla osób, które na innych urządzeniach korzystały z Chrome i były do niej przyzwyczajone.

Chociaż Chrome jest dostępny dla iPhone'a od dawna, kiedy otwieraliśmy link na telefonie z systemem iOS z dowolnej aplikacji, automatycznie strona uruchamiała się w przeglądarce Safari. Po otwarciu zawsze można było skopiować adres URL i wkleić go do Chrome, ale było to bardzo uciążliwe i czasochłonne.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, teraz można to zmienić i skonfigurować przeglądarkę Chrome jako domyślną na iPhonie lub iPadzie. Oto jak to zrobić:

Jak ustawić Google Chrome jako domyślną przeglądarkę na iPhonie

1. Pierwszą rzeczą będzie sprawdzenie, czy Twój iPhone jest zaktualizowany co najmniej do wersji iOS 14: Ustawienia/ Ogólne/ Uaktualnienia.

2. Jeśli mamy iOS 14 lub nowszy, wróć do Ustawień.

3. Na ekranie Ustawień przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację: Chrome

4. Znajdź i wybierz opcję: Domyślna przeglądarka.

5. Teraz wyświetlą się wszystkie przeglądarki zainstalowane na Twoim iPhonie. Tutaj wybierz Chrome.

Jeśli masz zainstalowaną jakąkolwiek inną przeglądarkę, taką jak np. Firefox, ona również pojawi się na liście i możesz ją wybrać, aby ustawić jako domyślną.

Od tego momentu, gdy otworzysz link z dowolnej innej aplikacji zainstalowanej na Twoim iPhonie, np.Twitter, otworzy się on automatycznie w przeglądarce, którą ustawiłeś jako domyślną, zamiast automatycznie w przeglądarce Safari.