Masz urządzenie Xiaomi, które umieszcza na zdjęciach znak wodny z informacją o tym, jakie urządzenie pstryknęło fotkę, np. SHOT ON MI 9 AI TRIPLE CAMERA? Nie martw się. Można to wyłączyć.

Wyłączanie znaku wodnego SHOT ON MI 9 lub SHOT ON MI 8

Część użytkowników po raz pierwszy sięgających po urządzenia firmy Xiaomi z nakładką systemową MIUI może się nieco zdziwić, gdy wykonają pierwsze zdjęcie. W rogu zdjęcia może się bowiem pojawić znak wodny z informacją, że fotografia została wykonana za pomocą naszego urządzenia. Przykładowo, w smartfonach Mi 8/9 pojawia się domyślnie poniższy znak wodny:

SHOT ON MI 9 AI TRIPLE CAMERA

lub

SHOT ON MI 8 AI DUAL CAMERA

Znak ozdobiony jest trzema okręgami, wskazującymi na potrójną kamerę w tym modelu. Inne modele mogą mieć inny znak wodny. Na szczęście jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć dodawanie znaku wodnego, aby nowe fotografie były go pozbawione. Jak to zrobić?

Wyłączanie dodawania znaku wodnego w Aparacie MIUI

Dodawanie znaku wodnego można wyłączyć bezpośrednio w opcjach Aparatu MIUI. Aby to zrobić, uruchom Aparat MIUI, a następnie wysuń menu górne za pomocą ikony z trzema kreskami.

Pojawi się panel z funkcjami kadrowania, wyświetlania poziomic i innymi podobnymi dodatkami. Na liście funkcji znajdź przycisk Ustawienia i dotknij go.

Wejdź do ustawień Aparatu

Wyświetlą sie ustawienia Aparatu. Wyszukaj na liście wszystkich dostępnych pozycji zakładki Watermark i wybierz ją.

W tym miejscu znajdziesz wszystkie przełączniki dodawania znaku wodnego - dodawania sygnatury czasu, a także znaku z informacją o urządzeniu.

Wyłącz dodawanie znaku wodnego w Mi 9 i Mi 8

Odznacz w tym miejscu pozycje „Dodaj sygnaturę czasową do zdjęć“ oraz „Znak wodny zdjęcia“. Po odznaczeniu obu tych opcji wyjdź z ustawień. Teraz wszystkie nowe zdjęcia wykonane Aparatem będą pozbawione jakichkolwiek znaków wodnych.

adsense3