Chcesz udostępnić post ze swojego profilu w relacji na Instagramie? A może chcesz udostępnić w relacji post innej osoby? Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, aby wypromować dodatkowo wybrany post w relacji.

Instagram - jak udostępnić post w relacji?

Na Instagramie można dzielić się treściami na swoim profilu na dwa sposoby - poprzez posty (Aktualności) oraz poprzez relacje (Instagram Stories). Warto wiedzieć, że można je także poniekąd mieszać ze sobą. Możesz post zarówno ze swojego profilu, jak i profilu znajomego, udostępnić w ramach swojej relacji. Zostanie on załączony do relacji, co jest ciekawym sposobem na promowanie swoich wpisów. Każda osoba, która otworzy relacje, zobaczy Twój post i możesz zachęcić ją do skomentowania lub polubienia wpisu w aktualnościach.

Jeśli nie wiesz, jak udostępnić post w relacji na Instagramie, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Przede wszystkim warto pamiętać o pewnych zasadach, które obowiązują:

  • w przypadku własnych postów możesz udostępnić każdy z nich
  • w przypadku postów pochodzących z innych profilów możesz udostępniać tylko te posty, które mają ustawioną widoczność na poziomie "publiczny" (nie da się w swoich relacjach udostępniać postów, które pochodzą z profilów prywatnych, gdyż stanowiłoby to naruszenie ustawień prywatności osób, które umieściły dane zdjęcie)

Zasady są zatem dość proste i jasne. Zobaczmy, jak udostępnić post w relacji na Instagramie.

Udostępnianie postu w relacji na Instagramie

Udostępnienie postu z relacji nie jest trudne, aczkolwiek nie robi się tego za pomocą standardowego przycisku "Udostępnij w", więc niektórzy użytkownicy mogą czuć się nieco zagubieni. Aby udostępnić post w relacji, otwórz Instagram, a następnie wyszukaj postu, który chcesz umieścić w swojej relacji.

Jak zostało wspomniane, możesz udostępnić wszystkie swoje własne posty, a także publiczne posty osób, które obserwujesz. Gdy znajdziesz już post, czy to na swoim profilu, czy profilu obserwowanej osoby, stuknij palcem w ikonę papierowego samolotu tuż POD postem.

Wybierz opcję udostępniania postu w relacji

Pojawi się panel, za pomocą którego możesz przesłać post w wiadomości bezpośredniej do znajomego (Direct Message), jednak nad listą znajomych z Instagramu wyświetli się opcja "Dodaj do swojej relacji".

Jeśli ta opcja się pojawia, to znaczy, że post jest możliwy do udostępnienia w relacji (czyli albo udostępniasz swój post, albo post publiczny obserwowanej osoby). Jeśli natomiast opcji dodania do relacji nie ma i wyświetla się tylko lista znajomych, to znaczy, że post, który próbujesz udostępnić nie jest Twój i jest ustawiony jako prywatny - takich postów nie da się udostępnić w swojej relacji.

Po wybraniu opcji dodania do swojej relacji pojawi się standardowy ekran przygotowywania Instagram Story.

Dostosuj swoją relację wraz z udostępnianym postem

Na środku ekranu załączony będzie post wraz z informacją, z jakiego profilu pochodzi. Możesz teraz dodać standardowe dla relacji dodatki, naklejki, efekty i inne upiększenia. Gdy wszystko przygotujesz do udostępnienia, wybierz przesłanie do swojej relacji i potwierdź.

Wybrany post zostanie załączony do Twojej relacji. Każda osoba, która otworzy Twoją relację, zobaczy umieszczonej w niej post.