Coraz częściej sieci społecznościowe oferują nam różne sposoby wyrażania siebie, a jedną z najczęściej używanych są naklejki. Ponadto wprowadzono również różne sposoby identyfikowania się w sieciach społecznościowych, na przykład za pomocą awatarów, których możemy używać jako zastępstwa, aby nie musieć dodawać zdjęć nas samych. Instagram zawiera możliwość stworzenia awatara, aby można było go używać w sieci społecznościowej zarówno w Stories, jak i w bezpośrednich wiadomościach do innych użytkowników.

Liczba użytkowników Instagrama stale rośnie, zwiększa się także liczba narzędzi i opcji, które są udostępniane użytkownikom. Jednym z tych narzędzi, o których wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jest możliwość tworzenia i używania awatarów jako naklejek na Instagramie.

adsense1

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie wiedzą, awatar to wizualna i wirtualna reprezentacja użytkownika, choć niekoniecznie rzeczywiste zdjęcie użytkownika. Mówiąc dokładniej, na Instagramie tworzenie awatara odnosi się do tworzenia wirtualnej „postaci”, która będzie reprezentować Cię w sieci społecznościowej. Ten Awatar może być prawdziwym przedstawicielem (fizycznie przypominającym Ciebie) lub wyglądać zupełnie inaczej.

Stworzenie Awatara na Instagramie pozwoli Ci kreować spersonalizowane naklejki z wizerunkiem tego awatara, które można wykorzystać w Stories lub w bezpośrednich wiadomościach, aby graficznie wyrazić różne nastroje lub emocje.

Dlatego w tym poradniku pokażemy Ci, jak stworzyć swojego Awatara na Instagramie i jak używać go w relacjach lub wiadomościach bezpośrednich:

Jak stworzyć awatara na Instagramie (Android lub iPhone)

1. Otwórz aplikację Instagram

2. Zlokalizuj się w swoim profilu.

3. Stuknij ikonę trzech poziomych pasków w prawym górnym rogu ekranu.

4. W wyświetlonym menu należy wybrać opcję: Ustawienia

5. Po przejściu do nowego ekranu należy kliknąć: Konto

6. Na nowej liście opcji wybierz: Awatar

7. Jeśli po raz pierwszy tworzysz Awatar na Instagramie, zostanie wyświetlony ekran, na którym musisz kliknąć: Start

8. Znajdziesz się teraz w edytorze awatarów. Tutaj będziesz mógł stworzyć postać, która może, ale nie musi być podobna do ciebie. Możesz go dostosować z dużymi szczegółami, takimi jak rysy twarzy, akcesoria, kolor skóry, ubiór, karnacja itp.

9. Gdy twój awatar będzie gotowy, będziesz musiał kliknąć Gotowe w prawym górnym rogu.

10. Automatycznie pojawi się menu, w którym należy potwierdzić: Zapisz zmiany

11. Na koniec wystarczy kliknąć Dalej i to wszystko.

Jak używać Awatara na Instagramie jako naklejek w relacjach i w bezpośrednich wiadomościach.

1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do ekranu Home/Feed.

2. Teraz przesuń palcem po ekranie od lewej do prawej strony.

3. Po uzyskaniu dostępu do kreatora Stories przejdź do tworzenia jednego z nich.

4. Tutaj musisz kliknąć ikonę, aby uzyskać dostęp do Naklejek

5. Gdy wszystkie opcje zostaną wyświetlone, będziesz musiał zlokalizować i wybrać element o nazwie: Awatar

6. Dzięki temu automatycznie uzyskasz dostęp do kolekcji naklejek utworzonych z Twojego awatara. Tutaj wystarczy kliknąć tę, którą chcesz użyć w swojej historii na Instagramie.

7. Gdy Twój awatar w postaci Naklejki wyświetla się w relacji na Instagramie, możesz zmienić jego rozmiar i/lub lokalizację.

8. Na koniec kontynuuj proces publikowania realcji na Instagramie i gotowe.