Instagram jakiś czas temu ukrył ilość polubień pod postami. Jeśli ciekawi Cię dokładna ilość lajków, to nadal jest sposób, aby sprawdzić ilość polubień na Instagramie. Zobacz, jak tego dokonać.

Jak sprawdzić ilość polubień na Instagramie

Jedną z większych zmian wprowadzonych przez Instagram jest ukrycie liczby polubień pod zdjęciami. Kiedyś pod każdym postem wyświetlała się całkowita liczba wszystkich polubień, lecz teraz zobaczysz tylko nazwę jednego z użytkowników, a także dopisek "i inni". Owszem, nadal możesz dotknąć tego pola i zobaczyć listę użytkowników, którzy polubili post, jednak nie ma żadnej liczby podsumowującej całkowitą ilość polubień. Jak zatem sprawdzić ilość polubień na Instagramie?

Okazuje się, że nadal istnieje metoda, która pozwala sprawdzić ilość polubień na Instagramie. Wystarczy otworzyć post w nieco inny sposób, a wyświetli się stary wygląd z liczbą polubień. Jak to zrobić?

Sprawdzanie ilości polubień posta na Instagramie

Uruchom aplikację Instagram, a następnie znajdź post, dla którego chcesz sprawdzić ilość polubień. W górnym prawym rogu posta ze zdjęciem znajdziesz przycisk z trzema kropkami. Wybierz go, aby wysunąć menu z opcjami dla wskazanego posta.

Skopiuj link do Instagramu

Z listy dostępnych opcji wybierz funkcję "Kopiuj link". W ten sposób uzyskasz bezpośredni odnośnik prowadzący do wybranego wpisu. Jest on nam potrzebny.

Przełącz się teraz do przeglądarki internetowej w swoim smartfonie - każda przeglądarka powinna być dobra, jednak w naszym wypadku będzie to Chrome. W przeglądarce uruchom tryb prywatny/incognito - nie jest to w 100% konieczne, ale w ten sposób upewnisz się, że nie jesteś zalogowany/-a do Instagramu w przeglądarce.

Otwórz link w przeglądarce

Po wywołaniu trybu incognito wklej skopiowany adres URL z postem na Instagramie do paska adresu przeglądarki i wywołaj stronę. Otworzy się przeglądarkowa wersja Instagramu, w której zobaczysz wpis, który Cię zainteresował.

Wyświetlona liczba polubień

Przeglądarkowa wersja dla niezalogowanych nadal wyświetla polubienia w stary sposób, więc pod postem zobaczysz teraz całkowitą liczbę lubień. W ten sposób możesz sprawdzić ilość polubień dla każdego z publicznych postów. Niestety, opcja ta nie zadziała z postami, które są umieszczone na kontach prywatnych.