Jeśli korzystasz z Instagrama i śledzisz wiele różnych osób i stron, prawdopodobnie zauważyłeś, że nie zawsze widzisz treści wszystkich. Czasami zdarza się, że przegapisz kilka ich postów. Na szczęście, próbując rozwiązać ten problem, Instagram dodał nową opcję, która pozwala skonfigurować listę Ulubionych, na którą można się przełączyć, aby wyświetlić określony zestaw obserwowanych kont.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób narzekało, że nie widzi postów osób, które śledzą na Instagramie. Do tej pory jedynym sposobem, aby zobaczyć określone treści, było bezpośrednie odwiedzenie konta osoby, firmy lub marki. Oczywiście nie jest to skuteczny sposób na obserwowanie innych użytkowników, zwłaszcza jeśli masz obszerną ich listę. Próbując rozwiązać ten problem, Instagram wprowadził dwa nowe sposoby wyboru postów, które widzisz w swoim kanale: Ulubione i Obserwowane.

  • Opcja Ulubione wyświetla najnowsze posty z listy określonych kont, które skonfigurowałeś i wybrałeś samodzielnie.
  • Opcja Obserwowane pokazuje wpisy osób, które obserwujesz. Na tej zasadzie działa obecny system.

Największą zmianą między tymi dwiema opcjami jest to, że wyświetlają one posty w porządku chronologicznym, więc nie będą miały na nie wpływu irytujące algorytmy, które pokażą Ci to, co chcą, abyś zobaczył. Wprowadzono również pewne zmiany w sposobie działania sugerowanych postów, jednak nie jest to jeszcze w pełni sprawne, ponieważ w dalszym ciągu są one bardzo często bezużyteczne.

Jak stworzyć listę Ulubionych na Instagramie.

Aby utworzyć listę Ulubionych na Instagramie, upewnij się, że zaktualizowałeś aplikację Instagram na swoim urządzeniu, a następnie wykonaj następujące czynności.

  • Otwórz Instagram, a następnie dotknij logo Instagrama w lewym górnym rogu. Spowoduje to wyświetlenie opcji Ulubione i Obserwowane.
  • Kliknij w Ulubione, a następnie wybierz Dodaj ulubione.
  • Na tym ekranie zobaczysz sugerowaną przez Instagram listę osób do dodania. Na górze znajduje się również opcja wyszukiwania.
  • Na koniec po prostu kliknij Dodaj obok osób, które chcesz wybrać, a zostaną one umieszczone na Twojej liście Ulubionych.

Pamiętaj, że do listy Ulubionych możesz dodać tylko pięćdziesiąt osób, więc upewnij się, że wybierasz rozsądnie. Lista jest prywatna, więc nikt inny nie może jej wyświetlić, a użytkownicy nie zostaną powiadomieni, jeśli dodasz ich lub usuniesz z listy ulubionych. Ponadto posty z kont znajdujących się na Twojej liście Ulubionych będą również wyświetlane wyżej w Twoim głównym kanale i będą oznaczone ikoną gwiazdki. Listę Ulubionych można dostosować w dowolnym momencie, dotykając ikony w prawym górnym rogu ekranu po wybraniu listy Ulubionych.

Chociaż zmiana jest całkiem fajna, nadal uważamy, że można zrobić znacznie więcej, aby cały Instagram wydawał się bardziej dostosowany do naszych preferencji, a nie był tylko miejscem, w którym użytkownicy są bombardowani sugerowanymi treściami i reklamami.

Czy można dostosować listę Ulubionych na Instagramie na komputerze?

Niestety w tej chwili nie ma możliwości dostosowania listy ulubionych z internetowej / komputerowej wersji Instagrama. Nie ma również możliwości przełączania się między Ulubionymi a Obserwowanymi w wersji na PC. Jednak to wszystko może się zmienić z czasem, ponieważ internetowa wersja Instagrama zyskała ostatnio znacznie więcej funkcji.