Twitter, najpopularniejsza platforma do mikroblogowania na świecie, stale się rozwija i dodaje nowe funkcje. Wśród najnowszych opcji jest możliwość publikowania nagranych tweetów wideo bezpośrednio ze smartfona lub  możliwość transmitowania wideo na żywo dzięki aplikacji Twitter: Periscope . Cóż, teraz Twitter oferuje nową funkcję publikowania wiadomości audio w Twoich tweetach.

Publikowanie tweetów głosowych w Twitterze

Związane z: Twitter: Jak wyłączyć potwierdzenie odbioru w wiadomościach prywatnych

Do tej pory Twitter domyślnie nie pozwalał na publikowanie wiadomości dźwiękowych lub głosowych w tweetach. Było to jednak możliwe przy użyciu aplikacji lub usług innych firm. Tak byo też z wideo przesyłanym strumieniowo na żywo, zanim było dostępne w Periscope, można było korzystać z tej funkcji za pośrednictwem zewnętrznej aplikacji Meerkat.

Ponieważ do tej pory oficjalna aplikacja Twittera nie obsługiwała nagrywania i publikacji głosu ani dźwięku y, musieliśmy korzystać z aplikacji innych firm, takich jak Chhirp, które umożliwiają tweetowanie głosowe w tej sieci społecznościowej. Nie mówimy o sytuacji, w której publikowany jest link, który przekieruje nas do innej witryny internetowej w celu odtworzenia dźwięku; mówimy o opublikowaniu tweeta, w którym każdy użytkownik może go odsłuchać z interfejsu Twittera bez konieczności przekierowywania na inną stronę.

Chociaż nadal możemy korzystać z tego typu aplikacji, prawda jest taka, że ​​dużo łatwiej i wygodniej jest to teraz rozbić poprzez sam Twitter. Ta funkcja jest teraz dostępna w najnowszej wersji Twittera na iPhone'a i Androida.

Poniżej chcemy pokazać Ci krok po kroku, jak nagrywać i publikować audio lub wiadomości głosowe w tweetach na Twitterze w oficjalnej aplikacji na Androida i iPhone'a:

Jak publikować wiadomości audio w tweetach na Twitterze.

1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaktualizowanie aplikacji Twitter do najnowszej wersji.

2. Otwórz aplikację i przejdź do kreatora tweetów ( piórko ze znakiem +).

3. Po wyświetleniu pola tekstowego na Twitterze zobaczysz, jak obok ikony foto, która daje dostęp do aparatu Twojego urządzenia, zobaczysz ikonę w postaci fali dźwiękowej.

4. Po kliknięciu tej opcji zostaniesz przekierowany do ekranu nagrywania dźwięku.

Uwaga: jeśli używasz tej funkcji po raz pierwszy, będziesz musiał nadać uprawnienia dostępu do mikrofonu w telefonie.

5. Tutaj należy kliknąć ikonę: Mikrofon

6. Teraz możesz rozpocząć nagrywanie głosu lub dźwięków otoczenia.

7. Możesz wstrzymać nagrywanie i kontynuować je tyle razy, ile chcesz.

8. Po zakończeniu kliknij Pauza, a następnie: Gotowe

9. Nagranie zostanie dodane do Twojego Tweeta, możesz dodać do niego tekst i przystąpić do publikacji.

10. Po opublikowaniu tweeta ten dźwięk jest dostępny dla wszystkich użytkowników, którzy mają dostęp do twoich tweetów.