Instagram na żywo do tej pory można było oglądać jedynie na smartfonie lub tablecie. Wersja przeglądarkowa na komputerze nie miała tej opcji. To jednak uległo zmianie i można już oglądać relacje na żywo na komputerze. Jak to zrobić?

Instagram na żywo na komputerze

Obserwujesz na Instagram osoby, które często prowadzą transmisje na żywo? Często bierzesz w nich udział, czatując jednocześnie z innymi oglądającymi? Do tej pory "lajwy" były dostępne jedynie z poziomu smartfona lub tabletu, czyli aplikacji mobilnej Instagram. Nie było opcji, aby oglądać transmisje na żywo na komputerze. To jednak uległo zmianie - Instagram na żywo jest już dostępny w przeglądarkowej wersji serwisu na komputerach stacjonarnych i laptopach.

Pozwala to nie tylko oglądać lajwy na komputerze, ale również umożliwia branie udziału w dyskusji na żywo z poziomu PC. Jak z tego skorzystać?

Instagram na żywo na komputerze

Nie musisz niczego instalować ani zmieniać. Wystarczy, że - po prostu - zalogujesz się do serwisu Instagram na komputerze, korzystając ze swojej ulubionej przeglądarki.

Przejdź do serwisu Instagram

Wejdź w powyższy link, a następnie wybierz opcję logowania. Wpisz swój login i hasło z Instagramu lub zaloguj się za pomocą Facebooka. Po zalogowaniu wyświetli się przeglądarkowa wersja Instagrama.

Gdzie znaleźć transmisje na żywo na komputerze? Są one w relacjach. Zwróć uwagę na prawą kolumnę, w której znajduje się blok o nazwie "Relacje". Gdy któryś z obserwowanych przez Ciebie użytkowników rozpocznie transmisje na żywo, to wyświetli się ona właśnie tutaj. Obok nazwy profilu pojawi się komunikat "NA ŻYWO".

Kliknięcie w taką relację spowoduje otwarcie transmisji i jej odtworzenie. Zobaczysz teraz transmisję na żywo na komputerze, a obok wyświetli się czat, w którym możesz brać udział. Aby wyjść z transmisji, wystarczy zamknąć okienko relacji.

W ten sposób możesz łatwo i szybko oglądać transmisje na żywo na komputerze, bez konieczności uruchamiania aplikacji Instagram w smartfonie.