Download, sterowniki

Jak sprawdzić ping i zmienić serwer w Apex Legends (PC, PS4, Xbox One)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
22.02.2019
Ilość komentarzy
0

Masz problemy z połączeniem w Apex Legends? W grze występują lagi i opóźnienia? Możesz sprawdzić swój ping i stratę pakietów, a także opcjonalnie zmienić serwer (centrum danych), z którym się łączysz. Jak to zrobić?

Jak zmienić serwer w Apex Legends

Wiele osób ma problemy z połączeniem w Apex Legends. W trakcie rozgrywki pojawiają się lagi, dochodzi do zerwanych połączeń z serwerem lub utraty pakietów. Na dokładkę Apex Legends aktualnie nie daje możliwości powrotu do gry, więc jeśli gra rozłączy nasz z serwerem, to zostaniemy wyrzuceni z gry i pozostawimy swoich kompanów bez naszej pomocy. Nic więc dziwnego, że wiele osób stara się wyeliminować lagi i rozłączenia.

Istnieje sposób na to, aby sprawdzić swój ping, stratę pakietów, a także dokonać zmiany serwera, na którym gramy. Taka opcja jest dostępna bezpośrednio w grze, ale jest dość mocno ukryta. Zobaczmy zatem, jak sprawdzić swój pakiet i jakość połączenia, a także jak zmienić serwer na inny.

Sprawdzanie pingu i zmiana serwera w Apex Legends

Ping możemy sprawdzić przed wyborem serwera, z którego chcemy korzystać do połączenia z grą. Nie ma, niestety, aktualnie możliwości wyświetlenia pingu „na żywo” w trakcie samej rozgrywki. Można go tylko sprawdzić przed dołączeniem do wybranego serwera gry.

Możliwość sprawdzenia pingu oraz zmiany serwera jest ukryta w menu „Centrum danych”, które domyślnie nie jest widoczne i trzeba wykonać małą „sztuczkę”, aby się ono wyświetliło. Instrukcja ta działa, póki co, na każdej platformie – PC, PS4 oraz Xbox One. Oto, jak to zrobić.

Włącz grę i poczekaj na ekranie ładowania

Uruchom grę i poczekaj, aż pojawi się ekran ładowania z informacją o wciśnięciu przycisku „Kontynuuj”. Nie klikaj ani nie wciskaj niczego. Poczekaj ok. 90 sekund na ekranie z napisem „Kontynuuj”.

Następnie wysuń menu gry – na komputerze przyciskiem ESC, natomiast na PS4 lub Xbox One przyciskiem opcji. Pojawi się menu, w którym możemy wyjść z gry. Nie robimy tego. Anulujemy wyjście z gry przyciskiem „Anuluj”.

Wysuń menu gry i wciśnij przycisk

Po anulowaniu wyjścia z gry powrócisz do ekranu ładowania i pojawi się dodatkowa opcja na samym dole – „Centrum danych”. W przypadku gry na komputerze wystarczy najechać kursorem myszy i kliknąć w tę opcję. Z kolei w przypadku konsoli należy wcisnąć przycisk, który wyświetla się obok opcji „Centrum danych”.

Wybierz opcję

Wyskoczy nowe okno, w którym pojawi się lista wszystkich serwerów (centrów danych). Każdy serwer ma w nazwie przypisaną lokalizację, w której się znajduje. Obok każdej pozycji znajdziemy także nasz aktualny ping do tego serwera oraz procent straty pakietów.

Sprawdź ping i wybierz serwer z najniższym opóźnieniem

Możesz posortować wszystkie pozycje po najniższym pingu lub najniższej utracie pakietów. Gdy znajdziesz serwer, który ma najmniejsze opóźnienie i najmniejszą stratę pakietów, wybierz go zaznaczając na liście. Twoje połączenie z grą zostanie przełączone na dany serwer i możesz teraz na nim grać.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus