Odblokuj pełny potencjał Stable Diffusion dzięki zupełnie nowemu, łatwemu w użyciu GUI (graficznemu interfejsowi użytkownika) do lokalnego wdrożenia. Pożegnaj się z kłopotliwymi i czasochłonnymi krokami ręcznej instalacji i dowiedz się, jak korzystać ze Stable Diffusion z przyjaznym dla użytkownika graficznym interfejsem w systemie Windows.

Stable Diffusion to głęboko uczący się model zamiany tekstu na obraz (sztuczna inteligencja), która została zaprezentowana w 2022 roku. Służy przede wszystkim do generowania obrazów za pomocą opisów tekstowych i komunikatów, ale może być również stosowana do innych zadań, takich jak malowanie czy tłumaczenia obrazu na obraz z komunikatami tekstowymi.

Jest to utajony model dyfuzyjny, który jest rodzajem głębokiej generatywnej sieci neuronowej. Co zaskakujące, kod i waga modelu Stable Diffusion są publicznie dostępne i można je uruchomić na większości sprzętów konsumenckich z przyzwoitą kartą graficzną i co najmniej 8 GB pamięci VRAM. Jest to całkowicie unikalne dla Stable Diffusion, ponieważ zarówno DALL-E, jak i Midjourney wymagają usług w chmurze. W większości są one również zamknięte za zaporami płatnymi.

Do niedawna jedynym problemem związanym z Stable Diffusion był skomplikowany proces konfiguracji lokalnej. Wymagało to mnóstwa ręcznej pracy i konfiguracji, a dla większości ludzi było to po prostu zbyt skomplikowane, aby mogli sobie z tym poradzić. Na szczęście niewielki zespół programistów zebrał się i wydał wersję GUI Stable Diffusion, która jest zasadniczo najlepszym obecnie dostępnym modelem.

Najwyżej oceniany interfejs graficzny Stable Diffusion: łatwe generowanie obrazów o wysokiej jakości.

Przedstawiamy GUI NMKD Stable Diffusion! To narzędzie to zupełnie nowy, przyjazny dla użytkownika projekt, który upraszcza proces uruchamiania Stable Diffusion na komputerze z systemem Windows. Jest dostępne w jednym pakiecie, który zawiera wszystkie niezbędne elementy.

GUI zaprojektowano tak, aby był wysoce konfigurowalny, umożliwiając użytkownikom tworzenie własnych modeli Stable Diffusion i modeli VAE, a także obsługę malowania, koncepcji HuggingFace, skalowania w górę, przywracania twarzy. To jednak nie koniec, bo lista jego możliwości stale się wydłuża.

Funkcje graficznego interfejsu użytkownika NMKD Stable Diffusion obejmują:

 • Wszystkie zależności,
 • Obsługa zamiany tekstu na obraz i obrazu na obraz (obraz + komunikat tekstowy)
 • Podpowiadające funkcje, takie jak Uwaga/Nacisk, podpowiedź przecząca
 • Możliwość uruchamiania wielu monitów jednocześnie
 • Wbudowana przeglądarka obrazów wyświetlająca informacje o wygenerowanych obrazach
 • Wbudowane skalowanie (RealESRGAN) i przywracanie twarzy (CodeFormer lub GFPGAN)
 • Kolejka podpowiedzi i historia podpowiedzi
 • Możliwość tworzenia płynnych (kafelkowych) obrazów, np. do tekstur gier
 • Obsługa ładowania niestandardowych koncepcji (odwrócenie tekstu)
 • Różnorodność funkcji UX
 • Wydajność dorównująca Twojemu GPU (1,7 sekundy na obraz na RTX 4090, 2,6 na RTX 3090)
 • Wbudowane środki bezpieczeństwa, które skanują pobrane modele w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Jak więc korzystać z GUI NMKD Stable Diffusion?

Aby rozpocząć korzystanie z GUI NMKD SD, musisz go najpierw pobrać. Możesz to zrobić za pomocą linku: Pobierz GUI NMKD Stable Diffusion.

Gdy masz plik NMKD na swoim urządzeniu, który jest dość duży (3,5 Gb), samo korzystanie z niego jest bardzo proste. Na początek po prostu rozpakuj go do wybranej lokalizacji. Następnie kliknij dwukrotnie plik StableDiffusionGui.exe, aby go uruchomić.

To wszystko, teraz możesz nauczyć się używać interfejsu do generowania obrazów. Jednak najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nauczyć się, jak maksymalnie wykorzystać podpowiedzi. Nie bój się być naprawdę konkretny i szczegółowy z komunikatami. Jeśli chcesz uzyskać ciekawe wyniki, powinieneś poświęcić trochę czasu na eksperymentowanie w tej kwestii.