Instagram dostał nową możliwość udostępniania muzyki. Od teraz możemy udostępniać piosenki z serwisu SoundCloud w swoich relacjach na Instagramie. Zobaczmy, jak dodać muzykę z SoundCloud do Instagram Stories.

Udostępnianie muzyki z SoundCloud na Instagramie

Chcesz udostępniać muzykę w swoich relacjach na Instagramie, aby podzielić się z obserwatorami swoimi ulubionymi piosenkami? Teraz możesz to zrobić, udostępniając utwory z serwisu SoundCloud. Instagram otrzymał możliwość udostępniania muzyki z serwisu SoundCloud bezpośrednio w relacjach, w formie naklejek, które po dotknięciu rozpoczną odtwarzanie utworu. Jak z tego skorzystać?

Dodawanie muzyki z SoundCloud do relacji na Instagramie

SoundCloud jest serwisem streamingowym, w którym znajdziemy mnóstwo utworów muzycznych i podcastów, umieszczonych bezpośrednio przez artystów. Dzięki integracji z relacjami Instagram Stories możliwe jest teraz dzielenie się ulubioną muzyką ze swoimi znajomymi i obserwatorami na Instagramie.

Aby skorzystać z tej funkcji, trzeba posiadać najnowszą wersję aplikacji Instagram, a także aplikację SoundCloud. Obie aplikacje dostępne są w Sklepie Play (Android) lub AppStore (iOS).

Pobierz Instagram dla Androida

Pobierz Instagram dla iOS

Pobierz SoundCloud dla Androida

Pobierz SoundCloud dla iOS

Gdy masz już zainstalowane obie aplikacje w najnowszej wersji, to możesz teraz przejść do udostępniania utworów z SoundCloud w swoich Instagram Stories. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z funkcji udostępniania bezpośrednio w aplikacji SoundCloud.

SoundCloud - udostępnij na Instagramie

Uruchom aplikację SoundCloud, a następnie znajdź utwór, który chcesz dodać do swojej relacji na Instagramie. Wejdź do ekranu odtwarzania utworu, a następnie dotknij przycisku udostępniania na dolnym pasku. Wysunięty zostanie niewielki panel, w którym znajdziemy opcję „Udostępnij w Instagram Stories”.

Dotknij tego przycisku i poczekaj, aż uruchomiona zostanie aplikacja Instagramu, która automatycznie przeniesie Cię do ekranu przesyłania relacji. Jako tło relacji zostanie wybrany obrazek z okładki utworu, który udostępniamy. Oprócz tego na ekranie relacji pojawi się niewielki odtwarzacz z logiem SoundCloud i nazwą wykonawcy oraz utworu – to właśnie za jego pomocą odbiorcy będą mogli odsłuchiwać utwory w aplikacji SoundCloud.

Instagram - ustaw odtwarzacz, dodaj naklejki i udostępnij piosenkę

Oczywiście samą naklejkę z odtwarzaczem możemy przeciągnąć w dowolne miejsce na ekranie, a także dodać swoje własne ozdoby do relacji. Możemy dodać różnego rodzaju naklejki, emoji czy też animowane GIFy. Gdy wszystko jest gotowe, należy wcisnąć przycisk wysyłania.

Instagram zapyta nas, czy chcemy udostępnić całość w swojej relacji, czy też może chcemy przesłać piosenkę wraz z obrazkiem w wiadomości prywatnej (Direct) do wybranej osoby. Jeśli chcemy wysłać wszystko w formie relacji, to zaznaczamy opcję na samej górze i potwierdzamy wysłanie.

Instagram - wybierz, komu chcesz udostępnić relację

Twoja relacja zostanie udostępniona w Instagram Stories, i gdy ktoś ją teraz otworzy, to zobaczy tło okładki utworu, Twoje dodatkowe naklejki i ozdoby, a także ikonę odtwarzacza, za pomocą której odbiorca może odtworzyć utwór w aplikacji SoundCloud. To świetny pomysł na dzielenie się ze znajomymi ulubionymi utworami, które są dostępne w serwisie SoundCloud.