Po zmianach w prywatności WhatsApp tysiące użytkowników szukają niezawodnej alternatywy, która zapewni bezpieczeństwo i prywatność ich rozmów. Wśród wszystkich dostępnych aplikacji możemy wyróżnić Signal, który oprócz zapewnienia większej prywatności, posiada również liczne funkcje, takie jak np. możliwość cofnięcia wysłania wiadomości.

Powiązane: Jak wyłączyć wskaźnik Pisze ... w Signal.

Kiedy użytkownik decyduje się na korzystanie z Signal, tym bardziej po kilku latach korzystania z innej aplikacji do przesyłania wiadomości, może być nieco trudno zlokalizować niektóre oferowane opcje. Czasami taka sytuacja może doprowadzić nas do błędu w myśleniu, że Signal nie ma określonej funkcji, jednak może się zdarzyć, że nie wiemy po prostu, jak uzyskać do niego dostęp.

Większość usług przesyłania wiadomości umożliwia nam usuwanie wiadomości po jej wysłaniu, zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Funkcja Cofnij wysyłanie / usuwanie wiadomości jest także obecna w Signal i działa podobnie do innych aplikacji lub platform, np. takich jak Telegram.

Funkcja usuwania wiadomości w Signal umożliwia cofnięcie lub usunięcie wiadomości Signal, która została wysłana przez pomyłkę. Ponadto, jeśli ta wiadomość nie została przeczytana przez innego uczestnika czatu, możesz uniemożliwić jej odczytanie.

Jak usunąć lub cofnąć wysyłanie wiadomości w Signal.

1. Otwórz aplikację Signal na swoim iPhonie lub Androidzie.

2. Po otwarciu aplikacji przejdź do dowolnego czatu lub rozpocznij nowy.

3. Po wejściu na czat przejdź do wysyłania wiadomości.

4. Po ich wysłaniu naciśnij i przytrzymaj wspomnianą wiadomość.

5. To pokaże szereg opcji, z których będziesz musiał wybrać ikonę kosza.

6. Teraz pojawi się małe menu, w którym będziesz musiał wybrać jedną z dwóch opcji:

- Usuń dla mnie: usuwanie wiadomości wysłanej tylko w Twojej części czatu. Reszta użytkowników czatu nadal będzie widzieć Twoją wiadomość.

- Usuń dla wszystkich: usunie wiadomość zarówno z czatu, jak i u innych uczestników, więc jeśli nie została przeczytana przez żadnego z nich, nie będzie można jej później przeczytać.

7. Teraz wiadomość zostanie automatycznie usunięta i jeśli odbiorcy jej jeszcze nie przeczytali, nigdy więcej nie będą mogli tego zrobić.

Po usunięciu wiadomości powinieneś wiedzieć, że adresaci nadal będą wiedzieć, że usunąłeś wiadomość. Ponadto, jeśli masz włączone powiadomienia dla Signal, nadal możesz zobaczyć usuniętą wiadomość w centrum powiadomień, jeśli powiadomienie zostało dostarczone zaraz po usunięciu wiadomości.

Podobnie możesz wybrać wiele wiadomości i anulować subskrypcję wszystkich naraz, jeśli to konieczne. Ponadto, jeśli chcesz usunąć dymek tekstowy z czatu, po przerwaniu dostarczania musisz wybrać opcję „Usuń za mnie”.

Miejmy nadzieję, że udało Ci się przerwać przypadkowe wiadomości na czas, zanim odbiorca je przeczyta (co możesz ustalić na podstawie powiadomienia Widziane, chyba że je wyłączyłeś).

Możesz zaznaczyć kilka wiadomości aby przerwać ich wysyłanie jeśli jest taka konieczność.

Miejmy nadzieję, że udało Ci się przerwać przypadkowe wiadomości na czas, zanim odbiorca je przeczyta (co możesz ustalić na podstawie powiadomienia, chyba że je wyłączyłeś).