Apple ogłosił, że jego najnowsze urządzenie iPhone 12 jest bardzo dużym sukcesem sprzedażowym. Oczywiście wynika to, ze pozycji Apple na rynku ale przy tej premierze także w ilością nowych funkcji dodanych przy premierze najnowszego modelu telefonu. Równie sławna jak i kontrowersyjna łączność 5G jest domyślnie zainstalowana w iPhonie 12 z systemem iOS 14.

Relacionado: Jak tworzyć wspólne notatki na iPhonie.

Aby móc korzystać z obecnie najszybszego dostępnego internetu, musisz upewnić się, że masz tę opcję zakontraktowaną u operatora sieci a także, że miejsce w którym przebywasz obejmuje zasięg 5G. Także Twoje urządzenie musi być kompatybilne z 5G.

Jeśli używasz iPhone'a 12, masz szczęście, ponieważ urządzenie jest w pełni kompatybilne z tego typu siecią i łącznością 5G. Co zatem w przypadku gdy mimo tego widzisz na ekranie, że telefon korzysta z 4G/ LTE?

Dzieje się tak ponieważ łączność z 5G może być wyłączona w ustawieniach Twojego urządzenia. Możesz zmienić tę konfigurację ręcznie i cieszyć się szybszym połączeniem internetowym.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak aktywować lub dezaktywować łączność 5G na iPhonie:

Jak aktywować łączność 5G na iPhonie 12 z iOS.

1. Otwórz aplikację: Ustawienia.

2. Przejdź do opcji: Sieć komórkowa

3. Będąc w tej opcji, będziesz musiał kliknąć: Opcje danych kom.

4. Dzięki temu uzyskasz dostęp do listy ustawień, z których będziesz musiał nacisnąć: Głos i dane.

Tutaj wyświetlane są opcje konfiguracji:

- 5G ON : używa sieci 5G, gdy jest dostępna, nawet jeśli skraca to czas pracy baterii.

- 5G AUTO: używa sieci 5G tylko wtedy, gdy nie skraca to znacząco czasu pracy baterii.

Teraz, gdy Twój iPhone 12 znajdzie sieć / połączenie 5G, połączy się z nią, zapewniając nową jakość połączenia z internetem.

Do rozważenia:

Jeśli aktywacji 5G na iPhonie nie widzisz ikony 5G na ekranie, prawdopodobnie Twój operator nie obsługuje 5G lub w danym momencie nie ma zasięgu 5G w obszarze, w którym się znajdujesz. Zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta swojego operatora, aby sprawdzić, czy ma zasięg 5G w Twojej okolicy.

W zależności od operatora i zasięgu w Twojej okolicy ikona 5G widoczna na pasku może się różnić. Czasami możesz zobaczyć ikonę 5G +, co oznacza, że ​​dostępna jest wersja 5G o wyższej częstotliwości. Z drugiej strony, jeśli widzisz ikonę 5G UW, oznacza to, że jesteś podłączony do sieci wyższej częstotliwości.

Należy również pamiętać, że jeśli wyłączysz łączność 5G na swoim iPhonie, możesz zaoszczędzić trochę żywotności baterii, ponieważ modem Qualcomm Snapdragon X55 5G używany przez Apple wpływa na wydajność baterii  iPhone'a 12, 5G wymaga więcej mocy do transmisji danych.