Na www.download.net.pl omówiliśmy już kilka funkcji nowego iOS 17 dla iPhone'a, jednak nie wspomnieliśmy jeszcze o Ostrzeżeniu o treściach poufnych. Ta nowa funkcja pozwala nam zidentyfikować poufne treści, które otrzymujemy na naszego iPhone'a. Wyświetli nam ostrzeżenie, zanim będziemy mogli uzyskać dostęp do treści i je wyświetlić.

Funkcja Ostrzeżenia o poufnych treściach dla iPhone'ów z systemem iOS 17 lub nowszym to nowe zabezpieczenie, które firma Apple wprowadziła w swoim mobilnym systemie operacyjnym. To powiadomienie pozwala zapobiec niechcianemu wyświetlaniu treści dla dorosłych, takich jak na przykład nagie zdjęcia.

Czym jest Ostrzeżenie o treści poufnej w iPhonie z systemem iOS 17 lub nowszym?

Powiadomienie o treści poufnej lub wrażliwej to nowa funkcja wprowadzona w systemie iOS 17, której celem jest ochrona prywatności użytkowników poprzez wyświetlanie ostrzeżeń przed potencjalnie wrażliwymi treściami na Twoim urządzeniu.

To potężne narzędzie chroni poufne informacje otrzymywane podczas połączeń FaceTime, wiadomości tekstowych i treści udostępnianych za pośrednictwem AirDrop.

Ostrzeżenia o poufnej zawartości pełnią funkcję zapory sieciowej. Działają jako bariera przed różnymi formami wrażliwych treści, w tym wulgarnymi zdjęciami i filmami, przemocą, znęcaniem się nad zwierzętami i ludźmi, molestowaniem seksualnym i innymi obraźliwymi materiałami.

Gdy przechowujesz pliki lub dane na swoim iPhonie, funkcja ostrzegania o poufnych treściach w iOS 17 pomaga zmniejszyć ryzyko wycieku danych, a także zwiększa ogólne bezpieczeństwo Twojego iPhone'a.

Ta funkcja jest obecnie dostępna dla AirDrop, Wiadomości, Kontaktów i Wiadomości wideo. Poniżej szczegółowo pokazujemy, jak aktywować i korzystać z Ostrzeżenia o treściach poufnych w iPhonie z systemem iOS 17 lub nowszym:

Jak włączyć funkcję ostrzegania o poufnych treściach w iPhonie

1. Upewnij się, że Twój iPhone jest zaktualizowany do wersji iOS 17 lub nowszej.

2. Następnie przejdź do aplikacji: Ustawienia

3. Dalej wybierz opcję: Prywatność i ochrona

4. Na następnym ekranie będziesz musiał przewinąć w dół, aż znajdziesz opcję: Ostrzeżenia (treści poufne). Wybierz ją.

5. Na kolejnym ekranie musisz aktywować przełącznik obok nazwy funkcji.

6. Zaraz po jego aktywacji możesz aktywować lub dezaktywować Ostrzeżenia o treściach poufnych dla konkretnych aplikacji i usług, w których jest ono aktualnie dostępne:

  • AirDrop
  • Kontakty
  • Wiadomości
  • Wiadomości wideo

Po skonfigurowaniu tej funkcji wszystko będzie gotowe do ochrony Twojego iPhone’a przed otrzymywaniem wrażliwych plików lub danych.

Jak korzystać z funkcji Ostrzeżenia o treści poufnej w iPhonie

Teraz gdy otrzymasz zdjęcie lub film za pośrednictwem wyżej wymienionych kanałów, obraz lub film będzie nieostry.

Kliknij plik, a wyświetli się menu, w którym możesz zdecydować, czy chcesz wyświetlić plik, czy też wolisz zgłosić go Apple.

Po wybraniu opcji Pokaż obraz lub film będzie dostępny do oglądania.