JavaScript, choć ma wiele zastosowań, wykorzystywany jest głównie jako język programowania nastawiony na poprawę funkcjonalności stron internetowych, takich jak kontrolowanie responsywności i zaprogramowanych zadań w przeglądarce. Chociaż obecny trend polega na zmniejszeniu ilości JavaScript na stronach internetowych, prawda jest taka, że ​​wiele stron nadal go używa i dlatego może przestać działać poprawnie, jeśli nasza przeglądarka Google Chrome go wyłączy. Aby rozwiązać ten problem, możesz włączyć JavaScript w Chrome.

Jeśli uzyskujesz dostęp do strony internetowej, która nie wyświetla się lub nie działa poprawnie, może to być spowodowane tym, że używa JavaScript, a Twoja przeglądarka Google Chrome nie pozwala na korzystanie z tego języka. Wyłączenie obsługi JavaScript w przeglądarce Chrome ma sens, ponieważ może to być jedno z drzwi, przez które hakerzy lub wirusy mogą dostać się do komputera.

Na szczęście przeglądarka Google Chrome umożliwia globalne włączenie obsługi JavaScript lub tylko dla określonej witryny. Możliwe jest także wyłączenie korzystania z JavaScript w Chrome i umożliwienie go tylko w zaufanych witrynach. Ponadto tę konfigurację JavaScript można wykonać zarówno w wersji Chrome na komputery PC, jak i w aplikacji Chrome na Androida lub iPhone'a.

Dlatego w tym poradniku pokazujemy, jak włączyć lub wyłączyć JavaScript w przeglądarce Google Chrome na komputerze lub w telefonie komórkowym z systemem Android lub iPhone:

Jak włączyć JavaScript w Chrome z komputera?

1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome na swoim komputerze.

2. Kliknij ikonę trzech pionowych kropek.

3. W menu wybierz opcję: Ustawienia

4. W ustawieniach przejdź do Prywatność i bezpieczeństwo > Ustawienia witryn

5. Teraz musisz wybrać: JavaScript

6. Na następnym ekranie będziemy mieli dwie opcje:

- Strony mogą używać JavaScriptu: zaznacz tę opcję, aby zezwolić na obsługę JavaScript we wszystkich witrynach.

- Nie zezwalaj witrynom na używanie JavaScriptu: Zaznacz tę opcję, aby NIE zezwalać żadnej z odwiedzanych witryn internetowych na używanie JavaScriptu. Po zaznaczeniu tej opcji możesz dodać wyjątki, klikając przycisk Dodaj w sekcji: Zezwolono na używanie JavaScriptu. Tutaj możesz wprowadzić domenę witryny, na której chcesz uruchomić JavaScript. W pozostałych sieciach nie zostanie to wykonane.

Jak włączyć JavaScript w aplikacji Chrome na Androida.

1. Otwórz aplikację Google Chrome

2. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Po wyświetleniu menu wybierz opcję: Ustawienia

4. Na następnym ekranie będziesz musiał kliknąć: Ustawienia witryn

5. Wybierz opcję: JavaScript

6. Tutaj możesz ogólnie aktywować lub dezaktywować JavaScript.

7. Jeśli wyłączysz tę funkcję za pomocą przełącznika, możesz utworzyć wyjątek, aby JavaScript mógł być wykonywany na określonej stronie internetowej. Aby to zrobić, kliknij: Dodaj witrynę do wyjątków

8. W małym oknie, które się otworzy, musisz wpisać wybraną domenę.